Sutartis su VU pasirašė per 4 tūkst. jaunuolių: 3504 jų įstojo į valstybės finansuojamas vietas, 608 už mokslą mokės patys, trečiadienį pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).
Kauno technologijos universitetas sudarė mažiau nei 1,3 tūkst. sutarčių: 1158 priėmė į valstybės finansuojamas vietas, 99 – į valstybės nefinansuojamas vietas.
Panašiai atrodo ir priėmimas į Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Čia sutartys su 1070 jaunuolių sudarytos dėl studijų valstybės finansuojamuose vietose, su 173 – valstybės nefinansuojamuose vietose.
Tarp kolegijų populiarumą išlaikė Vilniaus kolegija, joje studijuos 1835 pirmakursiai: 1242 gaus valstybės finansavimą, 593 jo nesulauks.
Į Kauno kolegiją priimta per 1,5 tūkst. jaunuolių. Trečią vietą užėmusi Socialinių mokslų kolegija, kaip ir pernai, priėmė per 1 tūkst. pirmakursių į valstybės nefinansuojamas vietas. Nė vienas jaunuolis čia nestudijuos už valstybės lėšas.
Daugiausia – 236 – valstybės finansuojamų vietų surinko VU teisės studijų programa.
195 pirmakursiai priimti į Kauno technologijos universiteto studijų programą „Programų sistemos“, 170 – į mediciną VU, 150 – į politikos mokslus VU.
Populiariausių valstybės finansuojamų studijų programų dešimtuke septynios dėstomos VU.
Tarp kolegijų daugiausia – 169 – valstybės finansuojamų vietų gavo Vilniaus kolegijoje dėstoma tarptautinio verslo programa bei toje pačioje mokykloje mokama bendrosios praktikos slauga – 78, valstybė mokės už 77 jaunuolių, pasirinkusių automobilių techninį eksploatavimą Kauno technikos kolegijoje, studijas.
Šiais metais į aukštąsias mokyklas priimti 18 tūkst. 769 pirmakursiai. Du trečdaliai jų – 12 tūkst. 560 – gaus valstybės finansavimą studijoms. Be to, užimta 99 proc. valstybės studijoms numatytų vietų.