Šiuo metu ji kviečia pedagogų bendruomenės asociacijas, kurių veikla susijusi su mokomaisiais bendrojo ugdymo dalykais, iš kurių abiturientai laiko valstybinius ar mokyklinius brandos egzaminus, teikti projektų paraiškas.
Finansuoti žadama abiturientų konsultacijas mažesnėse grupėse – nuo 10 iki 30 mokinių, taip pat viešas konsultacijas didesnėse grupėse – per 30 mokinių. Ne mažiau nei 50 proc. šių konsultacijų turi įvykti iki liepos 1 dienos.
Taip pat finansuoti žadama teminių vaizdo įrašų – pamokų, paskaitų – parengimą, metodinius ar dalykinius seminarus abiturientus mokantiems mokytojams, atvirų mokymo išteklių abiturientams ir mokytojams kūrimą ar prieinamumo užtikrinimą, emocinės paramos ir psichologinės pagalbos organizavimą – paskaitas, konsultacijas.
Paraiškas vertins komisija, sudaryta iš Nacionalinės švietimo agentūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos deleguotų atstovų ir nepriklausomų ekspertų.
Vertinimą sudarys du etapai: paraiškų administracinės atitikties vertinimas ir paraiškų tinkamumo finansuoti ir ekspertinis vertinimas.
„Jeigu paraiška administracinės atitikties vertinimo metu neatitiks nurodytų reikalavimų arba informacija bus pateikta netinkamai, pareiškėjo bus prašoma pateikti privalomus dokumentus ar paaiškinimus raštu per dvi darbo dienas. Jeigu pareiškėjas trūkstamų dokumentų ar paaiškinimų nepateiks, bus priimtas sprendimas atmesti paraišką“, – rašoma pranešime.
Po administracinio vertinimo paraiškos bus vertinamos pagal ekspertinio vertinimo kriterijus skiriant balus. Minimalus balų skaičius finansavimui – 60 balų.
Vienos paraiškos didžiausia leistina finansuoti suma sudaro iki 10 tūkst. eurų.
Konkursą finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Ji priims sprendimą dėl lėšų skyrimo, atsižvelgdama į Nacionalinės švietimo agentūros pateiktą siūlomų finansuoti projektų sąrašą ir paraiškų tinkamumo finansuoti ir ekspertinio vertinimo ataskaitą.