Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiausių talentų medžioklėje KTU jaučiasi užtikrintai

„Lengvesnis kelias būtų stengtis išsaugoti visas studijų programas, bandyti pervilioti studentus iš kitų aukštųjų mokyklų, nuleisti kokybės kartelę, siekiant visomis išgalėmis padidinti studentų skaičių, tačiau mes einame kitu keliu“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė. Studijų kokybės stiprinimas, aukštų stojimo reikalavimų išlaikymas, sveika konkurencija, skatinanti tobulėjimą, pasiteisina – stiprių ir talentingų studentų KTU kasmet daugėja.
KTU studentai
KTU studentai / Projekto partnerio nuotr.

Atskleisti ir ugdyti profesines kompetencijas ir gebėjimus, gerinti akademinius rezultatus, stiprinti asmenines savybes gabiausiems KTU studentams padeda talentų akademija „Gifted“, kurioje suburti bene geriausi šalies studentai, stodami į Universitetą negalvojantys apie minimalų stojimo balą, o siekiantys geriausio galimo išsilavinimo.

Pagrindinis priėmimo kriterijus į talentų akademiją – stojamasis balas turi būti ne mažesnis kaip 7,5, kai tuo tarpu dalis šalies aukštųjų mokyklų minimalaus balo dar neturi arba turi gerokai mažesnį.

Projekto partnerio nuotr./KTU studentai
Projekto partnerio nuotr./KTU studentai

Pati talentų akademijos programa apima ne tik verslo, inovacijų ir mokslo sritis. Čia studentai prie jau įgytų specialybinių žinių bagažo prideda ir asmenines kompetencijas, kurias tobulinti jiems padeda „minkštųjų“ kompetencijų ugdymo ekspertai, jiems siūlomos asmeninės konsultacijos, koučingo sesijos, viešojo kalbėjimo paskaitos, kompetencijų ugdymo dirbtuvės ir kitos veiklos.

Skatinami didžiausiomis stipendijomis šalyje

Su „Gifted“ studentais dirba 26 karjeros ir 26 tyrimų mentoriai, atrinkti pagal jų tarptautinį pripažinimą, visuomeninę veiklą, mokslinius pasiekimus. Vienas mentorius vadovauja ne daugiau kaip dviem studentams.

Akademijos studentai turi galimybę dirbti ir konsultuotis su geriausiais KTU tyrėjais, pasaulinio garso mokslininkais, naudotis prieiga prie aukščiausio lygio mokslinės bazės. Visas įgytas žinias jie pritaiko lyderiaujančiose Lietuvos ir tarptautinėse verslo įmonėse, o pabaigę akademiją gauna ne tik diplomą, bet ir rektoriaus rekomendaciją.

Beje, geriausiai besimokantiems, aktyviausiems ir gabiausiems KTU studentams mokama didžiausia Lietuvoje stipendija – 300 eurų. Studentai taip pat gali pretenduoti į Universiteto talento stipendiją, siekiančią 250 eurų.

Projekto partnerio nuotr./KTU studentai
Projekto partnerio nuotr./KTU studentai

Permainos KTU stipendijų skyrimo tvarkoje įgyvendintos atsižvelgus į tyrimo rezultatus, kurie parodė, kad lyginant su užsienio praktika, Lietuvoje vyrauja maži, nemotyvuojantys stipendijų dydžiai. Be to, stipendijos Lietuvoje skiriamos tik už gerus akademinius rezultatus, nėra atsižvelgiama į papildomą studentų veiklą.

Naujoji KTU stipendijų skyrimo tvarka orientuota į talentų ugdymą, skatinant gabiausius studentus, pasižyminčius aukštais akademiniais pasiekimais ir vykdančius popaskaitinę veiklą.

Į gabiausius studentus „investuoja“ ir verslas

KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė Lina Slavickaitė pabrėžia, kad Universitetas skiria ypatingą dėmesį talentų ugdymui: „Investuojame į juos įvairiomis formomis – atpažįstame talentingiausius ne tik pagal jų pasiekimus mokykloje ar studijų metu, taikome įvairius mokslinius metodus, testus, ekspertinius pokalbius, kurie leidžia atsiskleisti net ir pačiam nedrąsiausiam, bet gabumų ir talento turinčiam jaunuoliui“.

Talentų akademija „Gifted“ ir naujaisiais mokslo metais gabiausius pirmakursius kvies ugdyti vadinamas „minkštąsias“ kompetencijas, asmenines savybes. Po itin sėkmingo praėjusių metų starto – šiandien norinčių patekti į „Gifted“ – ne viena dešimtis.

Projekto partnerio nuotr./KTU studentai
Projekto partnerio nuotr./KTU studentai

Verslo ir viešojo sektoriaus atstovai, dalyvaujantys talentų akademijos veikloje, prisideda prie studentų ugdymo, projektinės veiklos kūrimo ir būsimų specialistų potencialo atskleidimo.

L. Slavickaitės teigimu, verslo įmonių ir viešojo sektoriaus įsitraukimas į talentų ugdymo programą „Gifted“ yra labai svarbus, nes leidžia studentams pajausti verslo ir viešojo sektoriaus pulsą, sužinoti šiandienos realijas ir kylančius iššūkius.

Turi konkurencinį pranašumą darbo rinkoje

Pasak L. Slavickaitės, šiandienos studentai – būsimi verslo ir viešojo sektoriaus specialistai, todėl kuo anksčiau suteiksime galimybę jiems susidurti su šių sričių specifika, tuo daugiau patirties jie turės įsiliedami į darbo rinką.

„Gifted“ sulaukia didelio studentų susidomėjimo ne tik dėl savo novatoriškumo, bet ir dėl skirtingų gebėjimų ir „profilių“ studentų laukiančių galimybių: „Programos veiklos apima verslo, inovacijų ir mokslo sritis, todėl durys atviros kiekvienos studijų srities studentams.“

L. Slavickaitės nuomone, galimybė dirbti komandoje su skirtingų studijų sričių studentais, verslo ir mokslo ekspertais suteikia jauniesiems talentams galimybę gilintis į jų profesinę sritį bei atrasti save skirtinguose vaidmenyse bei pozicijose.

Pasak pašnekovės, esminis „Gifed“ studento pranašumas tas, kad talentų ugdymo programos metu jaunuolis mokosi ir jau dirba realioje verslo, inovacijų ir mokslo aplinkoje, kurioje ieško sprendimų, komunikuoja su atskirų sričių ekspertais ir taip kuria savo kompetencijų „portfolio“. Taip su įvairaus pobūdžio darbo metu pasitaikančiomis situacijomis talentų akademijos studentas jau susidūria studijų metu, dar iki įžengimo į darbo rinką.

Projekto partnerio nuotr./KTU studentai
Projekto partnerio nuotr./KTU studentai

Visos pajėgos studentų asmeniniam tobulėjimui

Tuo tarpu be išimtiems visiems KTU studentams, norintiems turėti asmeninį patarėją karjeros klausimais, galimybę gauti patarimus, susijusius su ateities planavimu bei individualia karjeros vizija, laukia programa „Guided“, kurios vertė atskleidžiama per mentorystę – itin svarbų šiuolaikinio ugdymo būdą.

Jau trejus metus sėkmingai veikianti, vienintelė Lietuvoje kompleksinė KTU mentorystės programa leidžia turėti savo asmeninį mokytoją, palydovą, konsultantą. Studentus ugdo penkių tipų mentoriai – nuo pradžios iki karjeros mentoriaus – juos studentai renkasi skirtingais savo studijų etapais, priklausomai nuo poreikių.

Mentoriais tampa stambių, garsių įmonių padalinių vadovai, tokie, kaip „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas, IKEA pardavimų padalinio personalo vadovė Ramunė Danilevičiūtė ir kiti. Mentoriauja ir Universiteto vadovai, garsiausi KTU tyrėjai. Mentorystėje aktyviai dalyvauja KTU alumnai – jų „Guided“ programoje yra daugiau nei 80.

KTU studentams siūlo prisijungti ne tik prie „Gifted“ bei „Guided“, bet ir prie „Wanted“, „Inspired“, „Activated“ ir „United“ asmeninio tobulėjimo programų. Jas vienija tikslas padėti studentams tobulėti ne tik kaip būsimiems specialistams, bet ir kaip asmenybėms, ugdyti sėkmę lemiančius įgūdžius per intensyvesnes studijas, laisvalaikio, sporto veiklas, dalyvavimą studentiškose organizacijose, asmenines konsultacijas ir mokymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai