Egzaminu moksleiviai džiaugėsi
Vilniaus Antakalnio gimnazijoje egzaminą laikiusi Unė anglų kalbos egzaminu džiaugėsi: „Man asmeniškai sunku nebuvo, aš atėjau atsipalaidavusi ir parašiau atsipalaidavusi. Tikiuosi, kad ir rezultatai geri bus.“
Abiturientė pasakojo, kad rašymo užduoties temos apie koronavirusą ir nuotolinį mokymąsi jos nenustebino.
„Tokių temų ir tikėjausi. Be to, laikiau ir kitą, tarptautinį anglų kalbos egzaminą, tai, manau, kad šis egzaminas buvo labai geras pasiruošimas“, – kalbėjo ji.
Egzaminą lengvu vadino ir abiturientė Magdalena. Kaip pati sakė, egzaminas pasisekė, todėl tikisi aukščiausių rezultatų.
„Sekėsi labai gerai, temos buvo labai paprastos, viskas labai sklandu, viskas gerai girdėjosi, labai džiaugiuosi. Man šis egzaminas nebuvo svarbus, bet pasitikrinau savo žinias. Tikiuosi aukščiausių rezultatų –nuo 90 iki 100“, – teigė moksleivė.
Aleksandra pritarė prieš tai kalbėjusiems ir pabrėžė, kad sunku nebuvo, nes egzaminui ruošėsi visus metus: „Gyvename amžiuje, kai lietuvių kalba eina išvien su anglų kalba.“
Anglijoje studijuoti ketinantis Vitas džiaugėsi praėjusiu egzaminu. Vis dėlto sunkiausia egzamino užduotis pašnekovui pasirodė rašymo dalis.
„Sunkiausia egzamine buvo rašinio rašymas, tai užtruko laiko. Kadangi žadu studijuoti Anglijoje, tai šis egzaminas man yra toks kaip priedas prie Anglijos“, – pasakojo abiturientas.
Savo ruožtu Morkus tikino su netikėtumais nesusidūręs: „Jokių netikėtumų egzaminas nesukėlė, prieš tai laikiau tarptautinį IELTS egzaminą, tai šis egzaminas man buvo kaip laiptelis žemyn.“
Populiariausias tarp pasirenkamųjų
Anglų kalbos egzaminą laikyti pasirinko 18 653 kandidatai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, tai populiariausias valstybinis egzaminas, kurį rinkosi laikyti abiturientai.
Antrąją užsienio kalbos (anglų) egzamino dalį sudaro trys užduotys: klausymas, skaitymas ir rašymas. Pirmąją egzamino dalį – kalbėjimą – abiturientai jau laikė birželio pabaigoje.
Nors karantinas ir pasibaigęs, saugant visų egzaminų dalyvių sveikatą, šiemet jiems organizuoti keliami didesni saugumo reikalavimai. Egzaminus mokiniai laikys devynių asmenų, o informacinių technologijų – šešių asmenų grupėse. Pernai egzaminai laikyti 14 asmenų grupėse.
Nustatytas ir didesnis atstumas tarp kandidatų, patalpos aprūpintos dezinfekcinėmis priemonėmis.
Į egzaminą atvykstantys abiturientai turi atsinešti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, egzamino užduočiai atlikti reikalingas priemones. Rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius, mūvėti vienkartines pirštines.
Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą.
Kaip ir pernai lieka tos pačios egzaminų išlaikymo ribos. Laikant biologijos, chemijos, fizikos, geografijos, istorijos, matematikos, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinius brandos egzaminus reikia surinkti 16 proc. užduoties taškų, informacinių technologijų – 20 proc. užduoties taškų, o lietuvių kalbos ir literatūros – 30 proc. užduoties taškų.