„Vienuoliktokai, kurių lietuvių kalbos ir literatūros pirmojo tarpinio patikrinimo garso įrašai dingo, raginami kaltę dėl to suversti mokytojams. Tai visiškai nepriimtina ir dar labiau didina įtampą švietimo bendruomenėje“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.
Nacionalinės švietimo agentūros mokykloms bei mokiniams platinamame rašte raginama apsispręsti tvirtinti ar netvirtinti šių metų tarpinio patikrinimo rezultatus. Rašto įžangoje rašoma: „…dėl aplaidaus ir (ar) nekompetentingo lietuvių kalbos ir literatūros pirmojo tarpinio patikrinimo pokalbį palaikančio vertintojo vertinimo mano atlikties garso įrašas jokia forma nėra padarytas ir (ar) neišsaugotas“.
„Ši formuluotė eilinį kartą parodo ir atskleidžia biurokratų, dažnu atveju buvusių mokytojų, požiūrį į mokyklose dirbančius mokytojus. Toks požiūris yra absoliučiai nepriimtinas ir reikalauja permainų švietimo agentūroje. Tikimės, kad naujasis vadovas jų imsis nedelsdamas, griežtai įvertindamas agentūros darbuotojų veiklą“, – sako E. Milešinas.
LŠMPS pirmininkas pabrėžia, kad už egzaminų ir tarpinių patikrinimų techninį įgyvendinimą tiesiogiai atsakinga Nacionalinė švietimo agentūra kartu su mokyklų administracijomis.
„Formą, kurią išplatino mokykloms, formaliai patvirtino prašymų dėl Valstybinių brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše nenumatytų ir nereglamentuotų atvejų nagrinėjimo komisija, tačiau panagrinėjus ministro įsakymą dėl komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento, galima daryti prielaidą, kad tokią formą galimai parengė švietimo agentūros darbuotojai. Šiemet tapo visiškai akivaizdu, kad ši įstaiga yra Lietuvos švietimo Achilo kulnas“, – pasipiktinimo neslepia profesinės sąjungos vadovas.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 11 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.