Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Eilėse į bendrabučius – šimtai studentų, aukštosios mokyklos tikisi, kad netrukus paklausa sumažės

Prasidėjus mokslo metams, šimtai studentų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio laukia eilėse gauti vietą bendrabučiuose. Tą rodo ne tik universitetų pateikiami skaičiai, tačiau ir skelbimų gausa socialiniuose tinkluose. Aukštosios mokyklos bando rasti naujus būdus apgyvendinti kiek įmanoma daugiau studentų ir stengiasi vietą suteikti tiems, kuriems labiausiai jos reikia.
Vilnius TECH bendrabučiai
VGTU bendrabučiai / Alekso Jauniaus nuotr.

Didžiausia eilė – VGTU

Šiuo metu eilėje gauti gyvenamąją vietą Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendrabučiuose laukia apie 200 Lietuvos studentų.

Panašus skaičius – ir užsienio studentų.

VGTU kancleris Vaidotas Trinkūnas 15min teigė, kad tokia eilė susidarė dėl pakilusios butų nuomos sostinėje.

„Pakilus nekilnojamojo turto nuomos kainoms, ženkliai padaugėjo studentų, norinčių gauti gyvenamąją vietą bendrabučiuose, tačiau universitetas labai stengiasi apgyvendinti dar vietos negavusius studentus“, – sakė VGTU atstovas.

Gauti vietą Vilniaus universiteto (VU) bendrabučiuose šiuo metu siekia apie 100 studentų. Dailės akademijoje – 29 studentai.

Eilės nėra tik Vytauto Didžiojo universitete (VDU).

Giedriaus Dagio nuotr./VDU
Giedriaus Dagio nuotr./VDU

„Iš lietuvių studentų susidomėjimo bei universiteto siūlomos bendrabučių vietų pasiūlos ir paklausos jiems santykio matome, kad šiuo metu paklausos yra šiek tiek daugiau nei pasiūlos, tačiau ji nėra itin didelė, todėl kažkokių papildomų veiksmų nesiimsime, nes manome, kad kaip ir kasmet, šis santykis artimiausiu metu stabilizuosis“, – 15min tvirtino VDU Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius.

VU, savo ruožtu, šiemet nusprendė bendrabučių vietų paklausą mažinti didindami lovų skaičių kambariuose ir tokiu būdu apgyvendindami daugiau studentų.

„Universitetas, šiais metais matydamas didesnį apgyvendinimo poreikį nei įprastai ir siekdamas sudaryti sąlygas kuo daugiau pirmakursių apsigyventi VU bendrabučiuose, nusprendė išnaudoti laisvas vietas triviečiuose kambariuose, kuriuose iki šiol gyveno dviese, arba dviviečiuose kambariuose, kuriuose gyveno po vieną studentą“, – 15min teigė VU kancleris Raimundas Balčiūnaitis.

Pirmenybė – nepasiturintiems studentams

Dauguma aukštųjų mokyklų stengiasi vietą bendrabutyje pirmiausia suteikti tiems, kurių finansinė situacija yra sudėtingesnė.

„VU stengiasi užtikrinti vietas bendrabučiuose visų pirma tiems, kam jos gali būti labiausiai reikalingos. Tai yra visiškiems našlaičiams; esantiems iš šeimų, kurių mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija valstybės nustatytų remiamų pajamų dydžio; neturintiems vieno iš tėvų; esantiems iš daugiavaikės šeimos, jei šeimoje yra 3 ar daugiau vaikų, kuriems dar nėra suėję 25 metai ir jie mokosi bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose arba nuolatinėse studijose; studentams, turintiems 55% arba mažesnį darbingumą; studentams, šiuo metu deklaravusiems gyvenamąją vietą, kuri yra labiau nutolusi nuo Vilniaus miesto savivaldybės“, – teigė VU kancleris.

Vilniaus universiteto nuotr./Vilniaus universiteto bendrabutis
Vilniaus universiteto nuotr./Vilniaus universiteto bendrabutis

Tas pats – ir VGTU.

„Neturėdami galimybės suteikti gyvenamosios vietos bendrabutyje visiems norintiems, pirmiausia ją stengiamės skirti studentams iš socialiai remtinų šeimų, pirmojo kurso studentams, kurie atvyko studijuoti ne iš Vilniaus ar Vilniaus rajono“, – kalbėjo VGTU kancleris V.Trinkūnas.

Jis taip pat tikino, kad universitetas nuolat ieško galimybių studentus apgyvendinti kitiems universitetams priklausančiuose bendrabučiuose ir nuolat informuoja studentus, atsiradus tokioms galimybėms.

Dalis studentų, pasak VGTU, jau pasinaudojo šiais pasiūlymais.

Paklausa paprastai sumažėja prasidėjus mokslo metams

Be kita ko, VGTU kancleris V.Trinkūnas teigė, jog universitete pastebima, kad pirmosiomis mokslo metų dienomis padidėjęs bendrabučių poreikis paprastai sumažėja prasidėjus mokslo metams.

„Yra įvairių priežasčių, dėl kurių bendrabučiuose atsiranda laisvų vietų prasidėjus naujiems mokslo metams. Dažniausiai taip atsitinka todėl, kad studentai susikooperuoja su studijų draugais ir išsinuomoja butą arba kambarį, kuriame kartu gyvena, išsikelia gyventi pas gimines ar kitus pažįstamus. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai studentams gyvenimas bendrabutyje tiesiog netinka arba jie nutraukia ar sustabdo studijas“, – sakė V.Trinkūnas.

VU kanclerio R.Balčiūnaičio teigimu, šiuo metu atsiradęs bendrabučių kambarių trūkumas nereiškia, kad kiti studentai, kurie dar negavo vietos bendrabutyje, jos taip ir negaus artimiausiu metu.

„Gali būti, kad jau šį mėnesį dalis prašymus pateikusių studentų susiras kitą gyvenamąją vietą, išeina ir dalis seniau bendrabučiuose gyvenusių studentų ir atsilaisvina vietos tiems studentams, kurie jos vis dar laukia“, – pasakojo R.Balčiūnaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai