Kai kas progai pasitaikius pakeiksnoja lietuvių leksikografus, dairosi svetur ir kaip sektinus pavyzdžius mini britų, ispanų žodynus. Tad kokių lietuvių kalbos žodynų turime ir ar mokame jais tinkamai naudotis? Koks nūdienos lietuvių žodynas? Ar jis didelis, kaip keičiasi?
Girdime mokytojus, lyg sutartinai kartojančius, kad mokinių žodynas vis skurdėja, nors Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai kasmet nustebina lingvistine išmone.
O kaip mūsų žodyną keičia žiniasklaida, socialiniai tinklai? Apie visa tai pakalbėkime spalio 30 d., trečiadienį, 15 val. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) rengiamame kalbos forume „Ar vis dar esame maža tauta su dideliu žodynu?“ Forumas bus tiesiogiai transliuojamas per VLKK „Yotube" kanalą, žr. čia.
Vienkalbių žodynų elektroninę bazę ir lietuvių kalbos leksikos pokyčius forume pristatys Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro mokslo darbuotoja dr. Anželika Gaidienė bei Vilniaus universiteto docentė, Taikomosios kalbotyros instituto direktorė dr. Vilma Zubaitienė, vadovaujanti VLKK Žodyno pakomisei. Diskusijoje praktiniais vertėjo pastebėjimais dalinsis VLKK narys vertėjas, literatūros kritikas, eseistas Laimantas Jonušys, lietuvių ir ispanų leksikografiją palygins VU Romanų kalbotyros katedros dėstytojas dr. Alfonso Rascón Caballero.
UAB „Mediaskopas“ duomenų sprendimų ir analizės vadovė Vilūnė Kairienė atskleis žiniasklaidos kalbos stebėjimų rezultatus, o Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ logopedė metodininkė Jurgita Lendraitienė duos praktinių patarimų, kaip turtinti mažųjų žodyną. Koks turėtų būti šiuolaikinės organizacijos žodynas, įžvalgomis dalinsis komunikacijos specialistė, agentūros „Budinti komunikacija“ savininkė Laura Dabulytė. O iš TV ir feisbuko pažįstamas gamtininkas Marius Čepulis papasakos, kaip savo tekstams reikiamų žodžių susigalvoja pats, jei tinkamų neranda žodynuose.
Laukiame jūsų dėmesio! Forumo įrašas bus prieinamas VLKK „Youtube“ paskyroje.