Geriausias verslo idėjas sugalvoję studentai žinias gilins Suomijos Aalto universitete

Geriausių verslo idėjų išrinkimu ketvirtadienį Kaune buvo baigtas dvejus metus trukęs jaunimo verslumo skatinimo projektas START. Pirmąją vietą ir stažuotę Suomijos Aalto universitete laimėjo klaipėdiečių brolių idėja jūrinius akvariumus apšviesti LED šviestuvais. Projektą planuojama realizuoti jau kitąmet.
START nugalėtojai
START nugalėtojai / Šarūno Bulotos / 15min nuotr.

2011 metų pabaigoje prasidėjęs START apjungė penkias šalies aukštąsias mokyklas bei mokslo ir technologijų parkus. Projekte dalyvavę 125 studentai gavo daug naudingų finansinių, rinkodaros, ekonominių žinių, o patys geriausieji vyks praktinio mokomojo vizito į Aalto universiteto Smulkiojo verslo centrą.

Papildomą prizą – darbo vietą Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) Verslo įmonių inkubatoriuje – įsteigė KMTP, kuris kartu su Klaipėdos universitetu yra START projekto partneriai.

START dalyvavo KTU regioninis mokslo parkas (RMP), Kauno technologijos universitetas (KTU), Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parkas (KAITP), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), KMTP, Klaipėdos universitetas (KU), Visorių informacinių technologijų parkas (VITP), Vilniaus kolegija (VK), Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Mokslo ir technologijų parkas ir Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacija.

Projekto START dalyviai
Projekto START dalyviai

Pagal įvairius kriterijus įvertinus komisijai pateiktus projektus, pirmąją vietą laimėjo projektas „Akvariumų apšvietimo sistemos“ (vadovas Tomas Lenkauskas, KU), antrąją – „Išplėstinė realybė“ (Justina Lydekaitytė, KTU), trečiąją – „Moduliniai termostatai' (Matas Donėla, KU). Pažymėtina, kad pirmųjų trijų vietų laimėtojus skyrė tik keli balai.

Toliau nugalėtojų dešimtuką pratęsė „Augalų ekstraktai“ (Bartas Giedraitis, ASU), „Smart Electric Network – iSwitch“ (Linas Kulbačiauskas, VK), „CNC Motorsport“ (Asta Matulionytė ir Vytautas Urnikis, KU), „Kepyklėlė“ (Jovita Labalaukytė, KTU), „Elektrinis triratis – elektriko paslaugos“ (Deividas Tamulionis, ASU), „Dviračių nuoma“ (Greta Vilimaitė ir Skomantas Rukuiža, ASU) ir   „Appetite Barcodes“ (Dainius Martinkus, KU).

„Labai teigiamus pokyčius pastebėjau projektui artėjant į pabaigą. Labiausiai galiu kalbėti apie KTU studentus. Jie į START įsijungė būdami antro kurso studentai, o dabar yra ketvirtakursiai. Pradžioje apatiškomis akimis stebėjo ir klausė, kas jiems yra pasakojama, tarsi klausė: „Koks čia verslas? Mes galvojame apie samdomą darbą“. Tačiau jų mąstymas ilgainiui pasikeitė, jie suprato, kad gali patys būti sau šeimininkai“, – džiaugėsi KTU RMP direktoriaus pavaduotojas, projekto START koordinatorius Tomas Černevičius.

Jo įsitikinimu, visos geriausios studentų idėjos yra realios, jas galima realizuota. Kai kurie jau patys turi viziją, kaip gauti finansavimą, kitiems reikia padėti aiškinant, kad valstybė per įvairias priemones skiria nemažai lėšų jaunimo verslumo ugdymui ir vystymui.

„Ryšys su studentais nenutrūks, nes mūsų, kaip mokslo parko, tokia misija ir yra padėti pradedančiajam verslui. Šis projektas mums buvo kasdieninės veiklos darymas didesne apimtimi, t.y. ne idėjos „ėjo“ pas mus, o mes ieškojome idėjų. Tikiuosi, kad šiam projekte dalyvavusios aukštosios mokyklos ir studentai dabar žino daugiau apie mokslo parkus ir jų teikiamas paslaugas“, – sakė T.Černevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų