Į mokyklą Vilniaus rajone norinčių patekti pirmokų tėvai eilėje laukė nuo 2 val. nakties

Riešės gimnaziją nuo rudens norinčių lankyti pirmokų tėvai balandžio 15-osios rytą pasitiko stovėdami eilėje. Kai kurie laukė nuo 7 val. ryte, o kai kurie atėjo ir vidury nakties. Šią mokyklą steigė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tad elektroninio registravimo, kuris jau tapo įprastas, pavyzdžiui, Vilniaus mieste, čia nėra. „Tokia ta ministerijos pažanga“, – 15min skundėsi vienas iš laukusių tėvų.
Tėvų eilė Riešės gimnazijoje
Tėvų eilė Riešės gimnazijoje / 15min skaitytojo nuotr.

Vilniaus rajone Riešėje veikianti gimnazija populiarumu skųstis neturėtų. Norinčiųjų ją lankyti pirmokų stoka – taip pat. Tačiau tėvai nepatenkinti registracijos į mokyklą tvarka.

Norėtų registracijos internetu

Kaip 15min pasakojo savo vardo ir pavardės prašęs neskelbti tėvas, apie pažangą čia galima kalbėti tik perkeltine prasme.

„Kaip žinia, į Vilniaus miesto mokyklas pirmokus galima registruoti nuotoliniu būdu (tikriausiai, kaip ir daugumoje Lietuvos mokyklų). Bet štai Riešės gimnazija, kuri tiesiogiai pavaldi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM), tokios sistemos įdiegti nesugeba. Todėl tėvai nuo paryčių stovi eilėje, ir ji vis ilgėja. Labai keista, kad tokia situacija vienoje iš pagal internetines technologijas ir interneto pasiekiamumą pirmaujančiųjų pasaulio šalių“, – pirmadienio rytą stebėjosi ir piktinosi vyras.

Sauliaus Žiūros nuotr./Pirmokai
Sauliaus Žiūros nuotr./Pirmokai

Jis pats sakė į mokyklą atėjęs apie 7 val. ryte, palaukti jam teko dvi su puse valandos, tačiau būsimą pirmoką užregistruoti pavyko – jis atsidūrė eilės devintajame dešimtuke.

„Būtų tekę laukti daug ilgiau, bet procesas paspartėjo direktorei atskyrus būsimus pirmokus ir kitus pradinukus registruojančių tėvų eiles. Iš aplinkui stovėjusių tėvų girdėjau, kad pirmieji prie durų pradėjo budėti nuo 2 val. nakties“, – pasakojo Riešės gyventojas.

Kita Riešės gyventoja atskleidė, kad eilėje stovėjo lauke nuo vidurio nakties, kai temperatūra buvo nukritusi iki vieno laipsnio šalčio. „Mūsų vaikas rugsėjį keliaus į 1-ąją klasę. Pagal gyvenamąją vietą mums priklausanti mokykla yra Riešės gimnazija. Atrodo, lyg ir viskas paprasta: užrašai vaiką į jam eiti priklausančią mokyklą arba, jei nori, turi galimybę pasirinkti dar dvi mokyklas, kurias nurodai prašyme – tiek to vargo. Tačiau taip paprasta nėra tiems, kurie vaiką nori vesti į Riešės gimnaziją, nes tai vienintelė, ko gero, mokykla Lietuvoje, kuri yra tiesiogiai pavaldi ŠMSM ir joje galioja savos taisyklės“, – 15min pasakojo moteris, taip pat prašiusi išsaugoti jos anonimiškumą, nes bijanti iš viso likti be mokyklos.

Ji teigė sužinojusi, kad būsimųjų pirmokų užrašymas bus vykdomas balandžio 15 d., todėl kartu su kitais stovėjo gyvoje eilėje.

Laukti nebuvo būtina?

Riešės gimnazijos interneto svetainėje dėl prašymų mokytis pateikimo skelbiama tokia informacija tėvams: „Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu 2019 m. kovo 28 d. Nr. V-338 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2012 m. kovo 28 d. įsakymo Nr. V-552 „Dėl priėmimo į valstybines bendrojo ugdymo ir ikimokyklinio ugdymo mokyklas, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija yra švietimo ir mokslo ministerija, tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ informuojame, kad prašymai mokytis gimnazijoje priimami nuo balandžio 15 d. iki gegužės 30 d. Papildomai prašymai į laisvas mokymo vietas pagal priešmokyklinio, pradinio ugdymo programas priimami nuo birželio 11 d. iki rugpjūčio 26 d; pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 26 d.“

Priimsime visus vaikus, kurie priklauso pagal teritoriją Riešės gimnazijai, – sakė mokyklos atstovai.

Tačiau niekas laukti nenori, tėvai į mokyklą plūstelėjo jau balandžio 15-osios rytą. O ir eilės formavosi tik ryte, kaip 15min informavo mokyklos atstovai, jau po kelių darbo valandų jokių eilių nebebuvo, popiet mokykla sulaukė vos vieno kito tėvo. „Priimsime visus vaikus, kurie priklauso pagal teritoriją Riešės gimnazijai“, – užtikrino mokyklos atstovai.

Šiais metais pirmokų gimnazijoje – net penkios klasės. Manoma, kad tiek bus ir naujaisiais mokslo metais. Esą dar nėra buvę taip, kad kuris nors vaikas, gyvenantis Riešėje, nebūtų priimtas, nors tai itin sparčiai besiplečianti gyvenvietė Vilniaus rajone.

ŠMSM: apie el.registraciją kalbama

ŠMSM patvirtino, kad apie tai, kad reikėtų įvesti elektroninę registraciją ir valstybinėse mokyklose, yra kalbama, ir planuojama tai padaryti. Švietimo informacinių sistemų centras rengia projektą, kuriame numatoma įdiegti elektroninį registravimą. Vis dėlto padaryti tai visose ŠMSM mokyklose nėra taip paprasta.

„Įdiegti bendrą sistemą yra sudėtinga dėl to, kad ministerijai priklauso netipinės mokyklos, pavyzdžiui, Vilniaus lietuvių namai, kurie priima iš užsienio atvykstančius vaikus, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, arba Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla, kuriai tokia sistema net nėra aktuali. Centralizuota elektroninė registracijos sistema, turbūt, reikalingiausia būtų toms Pietryčių Lietuvos mokykloms, kurios moko lietuvių kalba“, – teigiama ministerijos komentare.

Šiuo metu ŠMSM yra įsteigtos 28 valstybinės bendrojo ugdymo mokyklos, daugiausiai Vilnijos krašte – Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose.

Iš viso Lietuvoje veikia per 1000 bendrojo ugdymo mokyklų, daugumą jų steigė savivaldybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų