Finansų ministras, klausiamas, ar yra galimybių keisti biudžeto projektą taip, kad jis atitiktų protestuojančiųjų poreikius, atsakė, kad dabar viskas Seimo rankose.
„Vyriausybė patį biudžeto projektą yra patvirtinusi ir pateikusi svarstyti Seimui“, – teigė jis, nors sutiko, kad švietimo bendruomenė, kurios netenkina pasiekti susitarimai, gali kelti klausimus.
„Bet į ką noriu atkreipti dėmesį, – toliau kalbėjo ministras. – Daug metų yra akcentuojama, jog Lietuvos švietimo sektoriui būtina reforma: mes turime bene daugiausiai universitetų, kitų aukštųjų mokyklų, pačių mokyklų, daugelis lėšų keliauja ne atlyginimams, o šildymui ir patalpų išlaikymui.
Yra keliami staigūs, radikalūs reikalavimai, kurie nėra pagrįsti valstybės galimybėmis.
Kuomet yra keliami staigūs, radikalūs reikalavimai, kurie nėra pagrįsti valstybės galimybėmis, aš manau, labiau reikėtų fokusuotis, kaip mes galėtume rasti sutarimus, kad kuo greičiau tos reformos įvyktų. Priešingu atveju visuomet trūks pinigų.“
Antradienį VU paskelbė protestą – ketvirtadienį ir penktadienį nedirbs, nors išsimokės atlyginimus, dėstytojai neturės paskaitų, neveiks bibliotekos. Tokiu protestu aukštoji mokykla siekia atkreipti dėmesį į mokslą ir švietimo bendruomenės poreikius, prašo labiau nei numatyta didinti darbo užmokestį dėstytojams ir neakademiniam personalui, kelti skatinamąsias studentų stipendijas.
Pokyčių universiteto bendruomenė tikisi Seime, kur bus priimtas kitų metų biudžeto projektas. Daugiau apie tai – čia.