Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

J.Petrauskienė: naujai mokytojų apmokėjimo tvarkai pasiruošė mažuma mokyklų

Apie 20 proc. šalies mokyklų pasiruošė įgyvendinti etatinį mokytojų apmokėjimo modelį, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Anot jos, 50 proc. mokyklų sprendimus įvedant naują tvarką ketina priimti artimiausiu metu.
Jurgita Petrauskienė
Jurgita Petrauskienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tų mokyklų kolektyvai, kur yra geras klimatas, kur yra bendradarbiavimo santykiai, šiuos pokyčius įvedė labai sklandžiai ir sėkmingai. Tokių mokyklų šiuo metu mes turime Lietuvoje apie 20 proc., jos yra iki galo sudėliojusios visus teisės aktus, sudariusios visas sutartis ir įgyvendinusios visas priedermes, kurios reikalingos įvedant šį naują modelį“, – antradienį Vyriausybės pusvalandžio metu Seimo posėdžių salėje kalbėjo ministrė.

Ministrė: kvalifikuoti mokytojai nebūtinai išmokslina geriau

J.Petrauskienė tikino nenorinti vertinti blogai tai, kad naujo modelio įvedimui pasiruošė tik mažuma ugdymo įstaigų.

„Aš nevertinčiau to blogai, nes [...] dabar vyksta procesas. Per anksti vertindami mes tikrai labai demotyvuosime tuos, kurie stengiasi“, – teigė ministrė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė

„Dar apie 50 proc. savivaldybių yra parengusios sprendimus, bet dar tarybos nebuvo susirinkusios, kad juos įtvirtintų, sprendimai yra parengti ir suderinti. Visos mūsų konsultacijos ir pagalba yra nukreiptos į mokyklas ar savivaldybes, kurios turi iššūkių [...]“, – vėliau pridūrė J.Petrauskienė.

Skaitydama pranešimą ji taip pat pažymėjo, kad nauja atlyginimų mokėjimo tvarka sudaro galimybes mokytojams tobulėti, dalintis žiniomis ir kompetencijomis.

„Mes matome, kad mokytojų kvalifikacinės klasės, žiūrint į tai, kiek mes turime mokytojų ekspertų, mokytojų metodininkų, nebūtinai koreliuoja su mokinių pasiekimais. Mokytojai, turėdami aukštesnę kvalifikacinę klasę, nebūtinai savo kompetenciją atskleidžia mokykloje“, – aiškino J.Petrauskienė.

S.Skvernelis siūlė palaukti spalio

Nuo rugsėjo pamokinį mokytojų apmokėjimą keičia valandinis apmokėjimas – mokytojo etatas sudaromas iš 1512 valandų per metus.

Mokytojo darbo laikas skirstomas į tris dalis: kontaktines valandas, (pamokas), pasirengimą joms bei darbą bendruomenei.

Mokytojų darbo laikui per savaitę skiriamos 36 valandas, iš jų ne daugiau kaip 24 kontaktinės valandos – privalomam dalykui ar dalykams mokyti.

Švietimo ir mokslo ministerija etatinio modelio įvedimui iki 2020 metų pažadėjo skirti 95 mln. eurų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios šventė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios šventė

Dalis mokytojų nerimauja, kad pagal naują metodiką skaičiuojami atlyginimai jiems gali ir sumažėti. Tiesa, premjeras Saulius Skvernelis ramina – siūlo sulaukti spalio ir tada aiškintis, kodėl vienam ar kitam pedagogui atlygis mažėja, jeigu taip nutiks.

Švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius 15min yra sakęs, kad pritaikius naują tvarką, atlygis mokytojams nemažės, o iki 2020 metų bus ne mažesnis nei 1000 eurų.

Daugiau informacijos apie etatinį mokytojų darbo apmokėjimą – čia.

TAIP PAT SKAITYKITE: J.Petrauskienė: negalime rūšiuoti mokytojų į svarbius ir mažiau svarbius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?