K.M.Schwabas: mums reikia švietimo revoliucijos

Greitai besikeičiančiame pasaulyje būtina švietimo revoliucija, norint verslams ir visuomenei prisitaikyti prie pokyčių, sako garsus vokiečių inžinierius ir ekonomistas, pasaulio ekonomikos forumo Davose steigėjas Klausas Martinas Schwabas.
Klausas Schwabas
Klausas Schwabas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mums reikia švietimo revoliucijos, mums, iš tikro, reikia švietimo 4.0“, – Vilniuje „Metų ekonomikos forume“ teigė K.M.Schwabas. Jis tikino, kad tradicinis švietimas turi būti sujungtas su naujausiomis technologijomis ir taip sukurta nauja sistema.

Pasak jo, anksčiau ekonomika veikė principu, kad didesnės bendrovės įveikdavo mažesnes, tačiau technologijos situaciją pakeitė iš esmės.

„Senajame pasaulyje didesnė žuvis suvalgydavo mažas žuvis, tačiau dabar pirmauja greitos žuvys, kurios valgo lėtas žuvis“, – kalbėdamas apie būtinybę įmonėms ir vyriausybėms prisitaikyti prie besikeičiančio pasaulio kalbėjo ekonomistas.

Anot jo, tai reiškia, kad šiame pasaulyje svarbu būti pirmam, kuris prisitaiko prie naujovių. Tačiau taip pat būtina turėti aiškias vertybes, būti aistringiems dėl to, ką darai.

Jis konferencijoje tikino, kad pokyčių pasaulyje būtinas veikiantis bendradarbiavimas tarp verslo ir vyriausybių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Klausas Schwabas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Klausas Schwabas

K.M.Schwabas pasaulio ekonomikos forumą įkūrė 1971-aisiais. Jo vadovaujamas forumas paskatino sutaikinamuosius procesus įvairiose pasaulio dalyse bei daugybės bendradarbiavimo ir tarptautinių iniciatyvų atsiradimą.

1998 metais su žmona Hilde K.M.Schwabas sukūrė socialinės verslininkystės fondą „Schwab“, jo tikslas – nustatyti, pripažinti ir skleisti socialinės verslininkystės iniciatyvas. Fondas remia socialinių entreprenerių tinklą, kurį sudaro daugiau kaip 350 verslo atstovų iš viso pasaulio.

2004 metais gavęs Dano Davido premiją, K.M.Schwabas įkūrė naują fondą – „Jaunųjų pasaulio lyderių forumą“, skirtą jaunesniems nei 40 metų asmenims. 2011 metais jis įkūrė pokyčių iniciatorių bendruomenę, skirtą potencialiems lyderiams nuo 20 iki 30 metų amžiaus. Šių dviejų fondų pagrindinis tikslas – integruoti jaunus žmones, kaip stiprų ateities balsą, į globalų sprendimų priėmimo procesą ir skatinti jų dalyvavimą konkrečiuose projektuose, kuriuose sprendžiamos socialinės problemos.

K.M.Schwabas taip pat paskatino įsteigti globalų tarybų darbotvarkių tinklą, susidedantį iš daugiau kaip 1500 svarbiausių ekspertų, kurie sprendžia pasaulinius, regioninius ir su pramonės plėtra susijusius uždavinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis