Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Ką kauniečiams reikėtų žinoti apie priėmimo į mokyklas tvarką?

Dėl nuo šių metų pradžios įvestos nedidelės naujovės priėmimas į Kauno miesto mokyklas taps skaidresnis, – informuoja Kauno miesto savivaldybė.
Žaliakalnio progimnazija
Žaliakalnio progimnazija / Kaunas.lt nuotr.

Kaip ir anksčiau, priimant vaikus į mokyklas bus atsižvelgiama į šeimos gyvenamąją vietą. Vienintelė įvesta naujovė yra susijusi su Specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacija, kuri padidins priėmimo į mokyklas skaidrumą.

„Priėmimo tvarka iš esmės nesikeičia. Tiesiog griežčiau prižiūrėsime visus procesus ir neleisime mokyklų vadovams piktnaudžiauti“, – pabrėžė Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika.

Kaip ir iki šiol, pirmenybė bus suteikiama tiems vaikams, kurie gyvena konkrečios mokyklos teritorijoje. Tais atvejais, kai mokinių skaičius bus didesnis nei mokykla gali priimti, bus atsižvelgiama į gyvenamosios vietos deklaravimo datą.

„Tarkime gauname dviejų šeimų prašymus jų atžalas priimti į tą pačią mokyklą. Jei mokykla nesutalpins abiejų moksleivių, pirmenybę turės tas, kurio šeima konkrečioje vietoje gyvena nuo seniau.

Žinome ne vieną atvejį, kuomet šeima prieš mėnesį deklaravusi gyvenamąją vietą teikia prašymą, o vėliau vaikui pakliuvus į mokyklą išsideklaruoja. Kitaip sakant, nuo šiol šalia mokyklos gyvenantys vaikai turės didesnes galimybes patekti į jas, nes bus atsižvelgiama į gyvenamosios vietos deklaravimo datą“, – aiškino V.Mažeika.

Anot jo, Šilainiuose yra buvę atvejų, kai gyvenantiems mokyklos teritorijoje vaikams į pirmas klases trūko vietų, o rudenį paaiškėdavo, kad mokykloje daugiau nei pusė moksleivių iš kitų miesto vietų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus