KTU „WANTed“ karjeros dienos 2018 – tai keturioliktus metus Kauno technologijos universiteto organizuojama didžiausia Baltijos šalyse studentų, absolventų ir įmonių atstovų kontaktų mugė. Pernai renginyje apsilankė beveik 9 tūkst. lankytojų. Šiemet renginyje prisistatančių įmonių ir organizacijų skaičius rekordinis – jų net 140.
Studentų, absolventų ir visų kitų renginio dalyvių laukia 3 skirtingos renginio erdvės, skirtos karjerai, ugdymui ir įkvėpimui – „Inovacijų alėjoje“ įmonės pristatys savo kuriamus produktus, inovacijas, „Wanted talks“ erdvėje bus skaitomi pranešimai apie naujausias darbo rinkos tendencijas (moderatorius – Justinas Jankevičius), o tradicinėje „Karjeros“ erdvėje įsikurs organizacijų stendai.
Specialistai pataria, į ką atkreipti dėmesį ir kaip pasiruošti karjeros dienoms, kad apsilankymas didžiulėje kontaktų mugėje būtų ne tik įdomus, bet ir sėkmingas.
Atlikite namų darbus
Pasak KTU Bendradarbiavimo vystymo ir karjeros centro (BVKC) vadovės Linos Slavickaitės, norint produktyviai išnaudoti laiką karjeros dienų renginyje, reikėtų pasidomėti apie jame dalyvaujančias ir prisistatančias įmones, apgalvoti, ko norėtumėte jų paklausti, kokie jūsų lūkesčiai, kaip prisistatysite ir pan.
Prieš renginį derėtų susikurti ar atsinaujinti savo gyvenimo aprašymą bei socialinio tinklo „LinkedIn“ paskyrą, kuriuose atsispindėtų naujausia ir aktualiausia informacija. Beje, visi norintys patobulinti savo CV, tiek prieš renginį, tiek jo metu galės pasikonsultuoti su specialistais ir gauti naudingų patarimų.
„Visuomet didžiausia nauda tiek studentui, tiek įmonei bus tuomet, kai studentas ateis su tikslu, pasidomėjęs ir žinodamas, ko ieško. Jeigu studentas ateina jau ieškodamas darbo, reikėtų žinoti bent pradinę informaciją apie įmonę, jos veiklos kryptis“, – sako jau ne pirmus metus KTU karjeros dienose dalyvaujančios įmonės „Leggato“ generalinis direktorius Dainius Bernatavičius.
Užsisakykite elektroninę kontaktų kortelę
Šių metų renginio naujovė – elektroninė kontaktų apsikeitimo sistema. Tokia sistema dažnai taikoma tarptautinėse mugėse, kai renginio lankytojai gali užsisakyti specialias korteles, kuriose yra įrašyti jų kontaktiniai duomenys ir mini gyvenimo aprašymas.
Norint pasinaudoti šia kontaktų apsikeitimo sistema, tereikia užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis internete – prisegti savo CV ar „LinkedIn“ profilio nuorodą ir atsiimti savo „Beamian“ kortelę KTU Studentų informacijos centre spalio 17-23 dienomis. Atvykus į renginį beliks vienu korteles prilietimu perduoti savo duomenis dominančioms įmonėms, turinčioms „Beamer“ elektroninius įrenginius.
„Studentui ar absolventui nebereikės pildyti popierinio CV ar anketų, o įmonės atstovai gaus šią informaciją elektroniniu pavidalu. Tai leis sutaupyti dalyvių laiką ir daugiau jo skirti gyvam bendravimui su įmonių atstovais“, – pabrėžia L.Slavickaitė.
Susiplanuokite laiką
140 įmonių ir 3 skirtingos renginio erdvės – greičiausiai aplankyti visų stendų ir pakalbinti visų įmonių atstovų per vieną renginio dieną nepavyks, tad renginio organizatoriai atkreipia dėmesį, jog prioritetus susidėlioti tikrai praverstų – su kokių įmonių atstovais norėsite pabendrauti, kokios pranešimų temos aktualiausios ir pan. Turėdami preliminarų planą produktyviau ir kokybiškiau išnaudosite laiką.
Būkite drąsūs ir atviri
„Svarbiausia domėtis ir bendrauti, nebijoti užduoti rūpimų klausimų įmonių atstovams, nes jie čia susirenka dėl to pačio tikslo – pabendrauti ir užmegzti kontaktus su studentais“, – tikina „Leggato“ generalinis direktorius.
Pasak L.Slavickaitės, dar net negalvojantiems apie darbą ar praktiką, nederėtų savęs nuvertinti. „Informacijos susirinkimas apie darbo rinkos aktualijas ir lyderius joje jau yra sėkmė. Žinojimas, kas yra stipriausi tavo būsimos darbo srities atstovai, papildomų kontaktų turėjimas – visa tai tiesia kelią į būsimą darbo vietą, o užmegzti kontaktai nėra vienadieniai“, – neabejoja L.Slavickaitė.
Pasak jos, pokalbį reikėtų pradėti ne nuo klausimo: „Ką galite man pasiūlyti?“, o prisistatymo, savo interesų atskleidimo ir pan. „Stenkitės užmegzti lygiavertį pokalbį, nes tik standartinis paklausimas apriboja įmonę pasiūlyti jums daugiau galimybių. Drąsus dialogas – raktas į sėkmę“.
Realus vs virtualus bendravimas
Pasak renginio organizatorių ir dalyvių, nors šiais laikais informacijos apstu ir internete, gyvo bendravimo svarba niekur nedingsta.
„Ir akmens, ir skaitmeniniame amžiuje žmonės bendrauja su žmonėmis. Keičiasi ir modernėja tik patys bendravimo būdai ir naudojamos priemonės. Karjeros mugės metu studentai gali tiesiogiai, akis į akį pabendrauti su potencialias darbdaviais, užduoti rūpimus klausimus, sužinoti apie pačias įmones ir jose taikomus principus, ko negalėtų padaryti tik atėję į atranką ar atsivertę skelbimą“, – tvirtina D.Bernatavičius.
„Jausmas ir suvokimas, ar nori priklausyti organizacijai, susiformuoja per bendravimą su ten jau dirbančiais žmonėmis. Renginio metu galima susipažinti ir įvertinti, kokia kultūra vyrauja įmonėje, koks požiūris į darbuotoją ir pan., kas būsimam komandos nariui dažnai padeda apsispręsti“, – antrina L.Slavickaitė.
Didžiausia karjeros kontaktų mugė Baltijos šalyse – KTU „WANTed“ karjeros dienos 2018 – vyks spalio 24 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50). Renginio metu taip pat vyks konferencija „WANTed Talks“. Daugiau informacijos – čia.