Jei mokykloje kam nors būtų nustatytas koronaviruso atvejis, šio atvejo tyrimo imtųsi NVSC, atsakyme 15min nurodė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).
Tokioje situacijoje NVSC, nustatęs sąlytį turėjusius asmenis, 14 dienų izoliaciją galėtų skirti vienai ar kelioms klasėms.
Jeigu bus laikomasi rekomendacijų, labai maža tikimybė, kad būtų uždaroma visa mokykla.
„Jeigu mokyklose bus laikomasi visų koronaviruso plitimo prevencijos rekomendacijų, labai maža tikimybė, kad būtų uždaroma visa mokykla. Tokiu atveju nuotolinio darbo planas galiotų ne visai mokyklai, o tiktai saviizoliacijoje esantiems mokiniams“, – paaiškino ŠMSM.
Mokymas nuotoliniu būdu esą apskritai gali būti organizuojamas dviem būdais: sinchroniniu būdu su vaizdo pamokomis ir asinchroniniu būdu pagal mokytojų pateiktas užduotis.
Jei kokioje nors švietimo įstaigoje būtų aptiktas koronavirusas ir daliai mokinių tektų grįžti prie nuotolinio mokymo, derėtų derinti abu mokymosi būdus – sinchroninį ir asinchroninį, nurodė ministerija.
Taip pat tokiu atveju ne mažiau kaip pusė tvarkaraštyje numatytų pamokų turėtų vykti sinchroniniu būdu, o nepertraukiamas vaizdo pamokų laikas neturėtų tęstis ilgiau kaip 2 valandas.
„Pamokų tvarkaraštis vykdant mokymą nuotoliniu būdu gali būti toks pats, kaip mokantis mokykloje, taip pat jis gali būti ir koreguojamas – sprendimą priima konkreti mokykla“, – teigiama atsakyme.
„Svarbiausias tikslas – kad nepriklausomai nuo mokymosi būdo, mokiniai įgytų reikiamas žinias ir gebėjimus“, – priduriama jame.
Apie tai, kaip keisis ugdymo procesas tebesitęsiant COVID-19 pandemijai, daugiau – čia ir čia.