„Mano išradimas unikalus tuo, jog kiekvieną dviratį, nepriklausomai nuo to, senas ar naujas, su amortizatoriais ar be jų, kainos, padaro elektriniu“, – pasakojo kaunietis.
G.Nemanio sukurta elektrinė pavara primena paprastą dėžę, kuri dedama ant dviračio. Jos veikimo principas taip pat stebina paprastumu.
„Ant galinio rato uždedama „stebuklinga“ dėžutė ir per perdavimo veleną suka ratą. Idėja genialiai paprasta, bet ji puikiai veikia“, – pasakojo išradėjas. Maždaug 8 val. įkrovus „dėžutę“ dviratis važiuoja 20 kilometrų. Pakrauti ją galima bet kur, kur tik yra paprastas elektros lizdas: namuose, viešbučio kambaryje ar net kavinėje.
Ant galinio rato uždedama „stebuklinga“ dėžutė ir per perdavimo veleną suka ratą. Idėja genialiai paprasta, bet ji puikiai veikia
G.Nemanis pasakojo, kad idėja sukurti prietaisą, kuris bet kokį dviratį paverstų elektriniu, kilo spontaniškai. Daug metų konstruojantis studentas visada domėjosi žaliomis idėjomis: dar būdamas Kauno Purienų vidurinės mokyklos abiturientas jis pristatė savo sukurtą elektrinį paspirtuką.
„Pastarasis išradimas – jau trečias mano kurtas elektrinis dviratis. Man buvo svarbiausia, kad dviratis būtų universalus. Taip ir išėjo unikalus daiktas – pasirodo, pasaulyje nėra tokių universalių elektrinių pavarų“, – džiaugėsi G.Nemanis.
Jis neslėpė, kad elektrinės pavaros prototipas, kuris kol kas yra vienetinis, nėra pigus. Tačiau jau paskaičiuota, kad masiškai gaminant šių elektrinių pavarų savikaina nebūtų didesnė nei 100 eurų. „O nauda didžiulė: elektrinis dviratis tiks ir senyviems žmonėms, ir turintiems sveikatos problemų, ir turistams. Tai bus patogi ir švari transporto priemonė“, – įsitikinęs kaunietis.
Daugiau skaitykite rytojaus „15min“ laikraštyje.