Daug dėmesio diskusijose skirta aukštojo mokslo kokybės stokai. Situaciją kritiškai vertino ir opozicija, ir valdančioji dauguma. Pasak Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūno pavaduotojo Kęstučio Masiulio, reforma įgyvendinama su trūkumais. Jis atkreipė dėmesį, kad diplomą gavę studentai neranda sau pritaikymo darbo rinkoje:
„Reikia skirti kvalifikaciją ir kompetenciją. Kvalifikaciją suteikia diplomas, tačiau kaip patikrinti kompetenciją?“. Pasak Lietuvos studentų sąjungos prezidento Dainiaus Dikšaičio, esama ženklų, kad dabartinei aukštojo mokslo situacijai išties trūksta kokybinio balanso. Jam pritarė Lauras Bielinis. Politologo teigimu, universtitetams trūksta orientacijos į kokybišką rezultatą.
Reikėtų peržiūrėti dabartinę aukštųjų mokyklų vertinimo sistemą, teigė Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius.
„Pavyzdžiui, dėstytojai vertinami pagal užsienio spaudoje publikuotus straipsnius, o ne pagal tiesioginio darbo rezultatus. Mokslo akademija ir akademinė bendruomenė šioje srityje turėtų stengtis labiau“, – teigė jis.
Konferencijos popiečio sesija persikelia į LR Vyriausybės Posėdžių salę. Sesija padalyta į tris dalis: „Lietuva iki 2009 05 17: aukštojo mokslo reformos pradžia“, „Treji reformos metai: tikslai, sprendimai, rezultatai“ ir „Lietuvos aukštojo mokslo ateitis: lūkesčiai ir strategijos“. Popiečio sesijos metu tikimasi sulaukti konkrečių pasiūlymų aukštajam mokslui Lietuvoje stiprinti.