Kovai su patyčiomis Panevėžio mokyklos įdiegė „Patyčių dėžutę“

Devynios Panevėžio bendrojo lavinimo mokyklose įdiegta elektroninė pranešimų apie patyčias platforma „Patyčių dėžutė“. Tai elektroninė platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje. Platformą sudaro mobilioji programėlė, elektroninė svetainė ir administravimo sistema mokyklai.
Patyčios
Patyčios / Vida Press nuotr.

Ši sukurta priemonė suteikia galimybę greitai reaguoti į patyčias, anonimiškai apie jas pranešti, sulaukti skubios pagalbos.

Gavo 5 pranešimus

„Patyčių dėžutę“ jau turi 9 Panevėžio mokyklos: J.Balčikonio ir V.Žemkalnio gimnazijos, Rožyno, „Saulėtekio“, „Žemynos“, „Vyturio“, A.Lipniūno, Beržų progimnazijos, R.Sargūno sporto gimnazija.

Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė pasakojo, kad „Patyčių dėžutė“ – dar viena pagalbinė priemonė, suteikianti daugiau galimybių užkirsti kelią smurtui ir patyčioms.

„Jau gauti 5 pranešimai. Kiekvienoje konkrečioje situacijoje mokyklos paskirtas moderatorius aiškinasi problemą ir priima reikalingą sprendimą. Smagu yra tai, kad Panevėžyje pirmiausia „Patyčių dėžutė“ atsirado „Vyturio“ progimnazijoje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pirmiausia atrinko kelias mokyklas išbandymui, tame tarpe ir „Vyturio“, kuriose įdiegė elektronines „Patyčių dėžutes“. Dabar ši platforma įdiegta 9-niose Panevėžio mokyklose, o iki mokslo metų pabaigos „Patyčių dėžutes“ turėtų įsidiegti visos miesto mokyklos“, – aiškino A.Bagdanskienė.

Pirmoji – „Vyturio“ progimnazija

„Vyturio“ progimnazijos socialinė pedagogė Inga Navickienė naujienų portalui JP paaiškino, kad „Patyčių dėžutė“ mokykloje jau veikia daugiau kaip metus.

„Todėl mūsų progimnazijos moksleiviams tai ne naujiena. Ši platforma labai patogi, nes apie patyčias galima pranešti ir iš namų, rašyti trečiuoju asmeniu. Atsakingi asmenys turi galimybę pranešimus peržiūrėti, patikrinti, tvarkyti, įvesti papildomą informaciją. Tiesa, pradžioje buvo ir netikrų pranešimų, žinučių. Vaikai tikriausiai tikrino, kaip veikia sistema. Tačiau netikrų žinučių buvo nedaug“, – pasakojo I. Navickienė.

Kviečia naudotis nauja programa

„Patyčių dėžutę“ įdiegus mokykloje, apie įvykusias arba įtariamas patyčias mokiniai, tėvai ir mokytojai gali pranešti naudodamiesi mobiliąja programėle arba apsilankę el. svetainėje.

Pildant pranešimą apie patyčias reikia nurodyti žmogaus, kuris patyrė patyčias, bei besityčiojančio žmogaus duomenis, galimus patyčių stebėtojus, įvykio datą, vietą ir laiką. Prie pranešimo taip pat galima pridėti elektroninių patyčių ekrano nuotrauką.

Mokykla, įsidiegusi „Patyčių dėžutę“, apie visus užpildytus ir išsiųstus naujus pranešimus gali sužinoti naudodamasi administracine sistema. Mokyklos deleguoti atsakingi asmenys turi galimybę ne tik peržiūrėti naujus pranešimus, bet ir juos grupuoti, archyvuoti, įvesti papildomą informaciją, intervencijos žingsnius, rinkti statistiką.

Mokyklos ir visi norintys kviečiami naudotis nauja reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintine. Čia trumpai ir konkrečiai atsakoma: ką daryti pastebėjus patyčias ar smurtinį atvejį, kaip elgtis, jei tyčiojamasi iš tavęs, kaip reaguoti tėvams, kokią pagalbą suteiks mokykla, kaip atskirti patyčias nuo konflikto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai