„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, organizacinių veiklų.
M-Lab
M-Lab

KTU Infrastruktūros direktorius Gražvydas Visockas teigia, kad KTU studentų miestelis – aplinka, kurioje studentai praleidžia gražiausius savo jaunystės metus, turi tenkinti ne tik studijų ir mokslo, bet ir laisvalaikio poreikius.

„Labai svarbu, kad studentai galėtų naudotis naujausiomis auditorijomis, mokomosiomis laboratorijomis su integruota moksline įranga, naujomis moderniomis kompiuterinėmis klasėmis ir grupinėmis bei individualiomis darbo erdvėmis. O visa miestelio išorės aplinka – viso mokymosi proceso sudedamoji dalis“, – atkreipia dėmesį G.Visockas.

Gražvydas Visockas
Gražvydas Visockas

Aukščiausi tvarumo ir energetinio efektyvumo standartai

Per pastarąjį dešimtmetį KTU studentų miestelio veidas pasikeitė neatpažįstamai – pastatytas Slėnio pastatas, apšiltinti pastatai ir sutvarkyta teritorija aplink didžiuosius universiteto fakultetus – Statybos ir architektūros fakulteto rūmus (SAF), Elektros ir elektronikos fakulteto rūmus (EEF) ir Cheminės technologijos fakulteto rūmus (CTF), modernizuota Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) išorė.

„Taip pat pastatėme Cheminės technologijos fakulteto B korpuso pastatą, kuriame įsikūrė KTU Maisto tyrimų laboratorija, pabaigtas „M-Lab“ laboratorijų centro projektas. Šiais metais baigta atnaujinti Studentų gatvė ir joje esantys pėsčiųjų takai, apšvietimas, įrengti dviračių takai“, – pasakoja G.Visockas.

Miestelio unikalumas – jis įsikūręs miesto širdyje ir atsižvelgiant į logistiką, iš jo galima greitai pasiekti visus svarbiausiu miesto objektus. Negana to, čia apstu žalumos – šalia įsikūręs Gričiupio parkas, kurį numatyta atnaujinti dar šiais metais.

„Siekiant sukurti dar gražesnę ir gamtos įkvėptą erdvę aplink studentų miestelį, jis apsodintas sakuromis. Be to, studentai, norintys aktyvios erdvės laisvalaikio praleidimui gryname ore, lengvai gali pasiekti Kauno Ąžuolyno parką, kuriame pulsuoja gamtos ir istorijos sinergija“, – teigia Infrastruktūros direktorius.

Studentų gatvės rekonstrukcija
Studentų gatvės rekonstrukcija

KTU atnaujindamas infrastruktūrą ir ugdydamas jaunąją kartą, prisiimančią atsakomybę už Lietuvos ar net viso pasaulio ateitį, ne tik moko, bet ir pats savo pavyzdžiu stengiasi įkvėpti studentus. Siekiant aukščiausių tvarumo ir energetinio efektyvumo standartų, KTU studentų miestelyje iš viso įrengtos aštuonios saulės elektrinės.

„Tai ne tik žingsnis į priekį darnios KTU ateities link, bet ir puikus pavyzdys, kaip technologijos gali daryti įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Tokiu būdu norime rodyti pavyzdį jaunajai kartai, mažinti aplinkos taršą ir energijos poveikį aplinkai“, – akcentuoja G.Visockas.

Aktyvaus laisvalaikio veiklos – sportas, menai, organizacijos

Dalis jaunuolių neįsivaizduoja studentiško gyvenimo ne tik be modernios, juos įkvepiančios aplinkos, bet ir be aktyvių veiklų ar laisvalaikio praleidimo galimybių. Dalyvavimas meno kolektyvų, sporto rinktinių ar studentų organizacijų veikloje – galimybė per gana trumpą laikotarpį įgyti žinių, įgūdžių ir patirti įspūdžių.

„Studijuodami KTU, studentai gali rinktis iš plataus pasirinkimo laisvalaikio ir studijas papildančių veiklų. Sporto, sveikatingumo ir aktyvaus fizinio aktyvumo programa „ACTIVATed“ siūlo studentams prisijungti prie dešimties skirtingų sporto šakų rinktinių, profesionaliai treniruotis ir atstovauti universitetą įvairių lygių turnyruose ir čempionatuose“, – teigia Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.

Activated sporto klubas
Activated sporto klubas

Norintiems laisvalaikį praleisti ne aktyviai sportuojant, o prisidedant prie meno organizacijų veiklos, siūloma „INSPIRed“ programa, vienijanti šešis meno kolektyvus. Svajojantys pagilinti savo lyderystės įgūdžius laukiami prisijungiant prie „UNITed“ programos, apimančios net devyniolika studentiškų organizacijų, įskaitant ir KTU Studentų atstovybę.

„Meno veiklas renkasi ne tik menų studijų studentai, bet ir inžinerijos, technologijų, informatikos, matematikos, fizinių ir kitose mokslo srityse studijuojantys studentai. Tuo tarpu studentų organizacijų modelis skiriasi nuo meno kolektyvų ir sporto rinktinių, nes dėl studentų iniciatyvų susibūrusioms organizacijoms vadovauja patys studentai, todėl kartu stiprinami ir vadovavimo įgūdžiai“, – kalba K.Skučienė.

Norint tapti organizacijos, kolektyvo ar rinktinės nariu, svarbu yra motyvacija ir smalsumas, o meno kolektyvuose ir sporto rinktinėse taip pat svarbu ir turimos ankstesnės patirtys.

„Ir meno kolektyvai, ir sporto rinktinės savo veiklai kelia aukštus profesinius standartus, todėl nauji nariai turi turėti reikalingus srities įgūdžius“, – priduria K. Skučienė.

Kristina Skucienė
Kristina Skucienė

Stipendijos aktyviausiems

Studentai, kurie aktyviai prisideda prie sporto, meno ar studentiškų organizacijų veiklų, prisideda prie universiteto gerovės puoselėjimo, yra skatinami 165 eurų dydžio vienkartinėmis skatinamosiomis stipendijomis.

„Žinoma, didelis dėmesys skiriamas aukštiems studijų rezultatams, jų pasiekę studentai gauna Universiteto talento stipendiją, kurios dydis – 250 eurų per mėnesį. Studentai, kurie pasiekia tik aukščiausius studijų rezultatus, tačiau aktyviai dalyvauja universiteto gyvenime, gauna papildomus balus talento stipendijos konkurse ir dažnai laimi stipendiją“, – neslepia K. Skučienė.

Dėl KTU aktyvaus bendradarbiavimo su įvairiomis verslo organizacijomis, kasmet siūlomos daugiau kaip 15 skirtingų mecenatų stipendijų. Jų dydis skiriasi nuo 200 iki 1,2 tūkst. eurų. Tai pat, KTU siekia atliepti mokslo, studijų ir verslo pasaulyje vyraujančias tendencijas, todėl kviečia prisijungti prie Talentų ugdymo akademijoje veikiančių programų – „GIFTed“, „GIFTed masters“, „SKILLed FinTech“ ir „SKILLed AI“.

„Pastaroji – „SKILLed AI“, programa naujausia universiteto talentų ugdymo programa, kurioje atsižvelgiama į sparčiai besivystančią dirbtinio intelekto (DI) sritį. Programoje studentai įgyja kompetencijas, reikalingas karjerai DI srityje. Visų Talentų ugdymo akademijos programų nariai skatinami 300 eurų per mėnesį stipendija“, – priduria K.Skučienė.

Maisto tyrimų laboratorija
Maisto tyrimų laboratorija

Tarptautinės patirties galimybės

Darbo rinkoje vis dažniau iš darbuotojų reikalaujama tarptautinė patirtis, nes ji ne tik praplečia jaunų specialistų akiratį, bet ir stiprina jų konkurencingumą, leidžia įgyti vertingų kultūrinių ir profesinių įgūdžių bei skatina asmeninį, akademinį augimą. KTU Studijų departamento direktorė doc. dr. Laura Stasiulienė džiaugiasi, kad universitetas gali studentams pasiūlyti įgyti tarptautinės patirties Europos inovatyviųjų universitetų konsorciume (angl. European Consortium of Innovative Universities (ECIU).

Laura Stasiulienė
Laura Stasiulienė

„Aljansas vienija keturiolika skirtingų Europos universitetų. Šis ateities universiteto modelis, kurio centre – realaus gyvenimo iššūkiai, sudaro galimybes tarptautinėms studentų, dėstytojų ir tyrėjų komandoms bendradarbiauti su verslo įmonėmis ir organizacijomis, ieškant sprendimų aktualioms problemoms“, – pasakoja doc. dr. L.Stasiulienė.

Tai unikali mokymosi patirtis – realių iššūkių sprendimas tarptautinėse tarpdisciplininėse komandose, galimybė rinktis lanksčius mokymosi kelius ir individualizuotas studijas. ECIU universitete įgytos patirtys padeda sustiprinti ne tik profesines, bet ir asmenines bei tarpasmenines – minkštąsias, kompetencijas – kūrybišką mąstymą, bendradarbiavimą, darbo etiką.

„Čia teikiama pirmenybė tvariam vystymuisi ir socialinei atsakomybei. Studentų sprendžiami iššūkiai susiję su Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslais (angl. Sustainable Development Goals, (SDGs), tad galima prisidėti prie Europai ir pasauliui aktualių problemų sprendimo“, – pažymi doc. dr. L.Stasiulienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“