Pasak KU Tarybos pirmininko Arnoldo Šileikos, sprendimas priimtas atsižvelgiant į LR švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) kreipimąsi „Dėl Klaipėdos universiteto Menų akademijos integravimo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją galimybių“ bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kreipimąsi „Dėl meno (muzikos, teatro, šokio) studijų išteklių konsolidavimo“.
Mes pritariame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės siekiui meninių specialybių specialistus rengti vienoje aukštojoje mokykloje, kad būtų optimaliai panaudotos dėstytojų kompetencijos, - sakė A.Šileika.
Menų akademijos dekano Vytauto Tetensko teigimu, birželio 21 d. Menų akademijos Tarybos posėdyje nuspręsta prisijungti prie LMTA, tačiau šiam siūlymui KU vadovybė dar nebuvo pritarusi. Pasak dekano, siekiant užtikrinti profesionalių menininkų rengimą Lietuvoje ir uostamiestyje, svarbu pritarti aukštojo mokslo reformai. Prisijungimas prie LMTA užtikrins kokybišką meninių specialybių specialistų rengimą Klaipėdoje. Be to, tikimasi, kad tai sudarys geresnes sąlygas studentams, mat šiemet priėmimui į aukštąsias mokyklas KU Menų akademijai buvo skirtos tik 8 valstybės finansuojamos vietos.
„Mes pritariame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės siekiui meninių specialybių specialistus rengti vienoje aukštojoje mokykloje, kad būtų optimaliai panaudotos dėstytojų kompetencijos ir turimi infrastruktūriniai ištekliai“, – teigė KU Tarybos pirmininkas A. Šileika.
Kuria Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemą
Tarybos posėdyje svarstytas ne mažiau svarbus klausimas dėl KU vystymo perspektyvų. Pasak KU rektoriaus Eimučio Juzeliūno, universitetas, siekdamas išgryninti savo profilį, užtikrinti mokslo ir studijų kokybę, privalo reorganizuotis ir atsinaujinti.
Klaipėdos universitetas siekia plėtoti jūrinių mokslų ir technologijų segmentą, t. y. sritį kurios neturi kiti Lietuvos universitetai. Šiuo metu ypač svarbu, kad akademinė bendruomenė suprastų pokyčių būtinybę ir susitelktų reorganizuojant universitetą, išgryninant jo profilį ir stiprybes, - sakė rektorius.
„Mes siekiame vystyti stipriausias savo sritis, todėl tenka elgtis racionaliai. Klaipėdos universitetas siekia plėtoti jūrinių mokslų ir technologijų segmentą, t. y. sritį kurios neturi kiti Lietuvos universitetai. Šiuo metu ypač svarbu, kad akademinė bendruomenė suprastų pokyčių būtinybę ir susitelktų reorganizuojant universitetą, išgryninant jo profilį ir stiprybes.“
Tarybos posėdyje KU rektorius pristatė universiteto vystymo projektą „Dėl valstybinių aukštųjų mokyklų perspektyvos Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemoje“.
Svarbi naujovė – vystant Klaipėdos universitetą kviečiamos dalyvauti Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės, kurių merai savo ketinimus yra patvirtinę bendradarbiavimo memorandumu. Savivaldai siūloma formuluoti savo poreikius, universiteto tikslus ir finansiškai prisidėti prie tų poreikių įgyvendinimo. Tokio universitetų valdymo modelio Lietuvoje dar nėra, todėl gali prireikti keisti įstatymines nuostatas.
Be to, siūloma Klaipėdos universitetui su Klaipėdos valstybine kolegija ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla sudaryti universitetinį mokslo centrą – asocijuotą akademinį ekosistemos komponentą, siejantį mokslinius tyrimus ir studijas. Inovacijų ekosistema suderintų profesinį, aukštąjį mokymą ir mokymąsi visą gyvenimą regione.
Prie projekto pridedamas tarp Klaipėdos kolegijų ir universiteto pasirašytas dokumentas steigti asociaciją, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos miesto savivaldybės pasirašytas ketinimų protokolas ir bendradarbiavimo memorandumas su 15-a Vakarų Lietuvos savivaldybių bei bendradarbiavimo sutartys su verslo partneriais.
KU Taryba antradienį pritarė pristatyti dokumentą „Dėl valstybinių aukštųjų mokyklų perspektyvos Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemoje“ LR Seimui bei Vyriausybei. KU rektorius Eimutis Juzeliūnas šį vystymo perspektyvų planą trečiadienį pristatys LR Seime Vakarų deputatų grupei.