„Kubernetes“ bendruomenę buriantis Tomas Adomavičius: pabaigus mokslus – mokymasis nesibaigia

Girdėdamas stereotipinį pasakymą „baigiau mokslus – pradėjau dirbti“ debesijos architektas Tomas Adomavičius tik gūžčioja pečiais. „Niekada taip nemąsčiau. Man mokymasis nėra baigtinis procesas. Atvirkščiai – darbą ir mokslus sėkmingai derinau tiek universitete, tiek pradėjęs profesinę karjerą,“ – sako debesijos architektu Nyderlandų IT milžinės „Centric“ padalinyje Kaune dirbantis specialistas.
Tomas Adomavičius
Tomas Adomavičius / Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr.

Net ir šiandien, po daugiau kaip dešimtmečio įvairiausių darbų ir skirtingų pozicijų, užimtų Lietuvos, Vokietijos, Airijos, Prancūzijos kompanijose, Tomas nesiliauja mokęsis ir tyrinėjęs nuolat atsinaujinančių technologijų, o bendraminčius buria organizuodamas Kauno „Kubernetes“ susitikimus.

Apie tai, ką studijuos ir kokiame universitete, Tomas jau buvo nusprendęs labai anksti, dar tebesimokydamas šeštoje klasėje: tik informatiką ir tik Kauno technologijos universitete. Iš mažo kaimelio Anykščių rajone kilęs berniukas buvo visiškai pametęs galvą dėl kompiuterių: netrukdė net tai, kad namuose nebuvo interneto – reikiamų failų ar programavimo kalbų instrukcijų prašydavo savo informatikos mokytojo ir parsinešdavo įrašytus į CD.

„Įstojęs į KTU informatikos studijas, jau antrojo kurso pabaigoje susiradau pirmąjį darbą: kai dėstytojas paklausė, kas norėtų padirbėti, buvau vienintelis pasilikęs po paskaitos ir pareiškęs, kad taip, noriu. Dar po metų susiradau ir antrą darbą – štai taip ir baigiau studijas, vienu metu mokydamasis ir dirbdamas dviejuose darbuose“.

Tomas pasakoja, kad įgijęs bakalauro laipsnį, dar mąstė apie magistrą, bet labai greitai nusprendė, kad diplomui gauti reikalingą laiką gali panaudoti kitaip. Kaip? Na, žinoma, dar daugiau dirbdamas!

Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./Tomas Adomavičius
Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./Tomas Adomavičius

Į „Kubernetes“ atvedė smalsumas

Pradėjęs nuo nedidelių pozicijų ir smulkių kompanijų, Tomas pamažu kopė aukštyn: nesitenkindamas turimais įgūdžiais ir žiniomis, nuolat plėtė savo kompetencijas, mokėsi naujų programavimo kalbų, nėrė į nepažintas sritis, ieškodamas iššūkių, nedvejodamas naudojosi galimybėmis išvykti padirbėti į užsienį.

„Taip pakliuvau į telekomunikacijų sektorių: teko išmokti tik kompanijos viduje, konkretiems produktams naudojamą programavimo kalbą, perprasti jų karkasą. Intensyvūs mokymai vyko Dubline, Kvala Lumpūre, o dirbau Paryžiuje,“ – prisimena Tomas.

Smalsumas ir noras prisiliesti prie kuo įvairesnių technologijų, jį vedė vis tolyn: nuo startuolio Lietuvoje, iki „Spark Networks GmbH“ kompanijos Vokietijoje.

„Štai tuomet kolega pasiūlė pamėginti naujovę – konteinerių orchestravimo ir valdymo technologiją „Kubernetes“. Kartą ją pabandęs – negaliu paleisti iki šiol, ir taip jau ketverius metus,“ – juokiasi Tomas.

„Kubernetes“ išvertus iš graikų kalbos reiškia „vairininkas“, „pilotas“ – ne atsitiktinai ir logotipe pavaizduotas laivo šturvalas – užuomina į tai, kad ši platforma yra skirta patogiai ir paprastai valdyti konteinerizuotas programas. „Kubernetes“, vos prieš penketą metų kompanijos „Google“ pristatyta atvirojo kodo programinė įranga, akimirksniu sulaukė didžiulio viso pasaulio programuotojų susidomėjimo. Vienu jų buvo ir Tomas, tvirtinantis, kad bėgant laikui gilinimasis į „Kubernetes“ visiškai nepabosta: „Ši sistema taip sparčiai keičiasi ir plečiasi, kad jau išaugo į įspūdingą atvirojo kodo milžiną, kurį pažinti ir su kuriuo dirbti yra be galo įdomu“.

Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./Tomas Adomavičius
Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./Tomas Adomavičius

Buria profesionalų bendruomenę

Kad sukauptomis žiniomis būtina dalintis, Tomas tvirtina niekada neabejojęs, o Berlyne praleisti darbo metai supažindino su „Kubernetes“ susitikimų idėja, kurią jis sėkmingai pritaikė ir Lietuvoje: šiemet Kaune jau kelis kartus buvo suburtas „Kubernetes“ entuziastų ir sistema besidominčių žmonių susitikimas.

„Manau, kad Kaune labai trūksta IT profesionalams skirtų reguliarių susitikimų. Todėl grįžęs į Lietuvą nusprendžiau ne tik pasidalinti savo technologinėmis žiniomis, bet ir suburti „Kubernetes“ entuziastų bendruomenę“, – pasakoja Tomas.

Susitikimai paprastai organizuojami IT kompanijų biuruose, jų metu skaitomi pranešimai, dalijamasi iškylančiomis problemomis ir jų sprendimais, mezgamos naudingos pažintys, įmonės paskelbia apie ieškomus talentus, o naujų iššūkių ieškantys profesionalai – apie save.

„Prisijungti prie mūsų galima per „Meetup“ platformos programėlę. Paprastai susirenka apie 30-40 žmonių, iš kurių nemaža dalis – pradedantieji, kurie norėtų išbandyti, pamatyti, susipažinti, o kartais – tiesiog sužinoti, nuo ko pradėti. Kiekvienas atėjęs turi šansą ne tik pakalbėti su bendraminčiais ar labiau patyrusiais žmonėmis, bet ir pradėti savo kelią į „Kubernetes“, – sako platformą kasdieniame savo darbe naudojantis Tomas.

Pasak Tomo, dalijimasis technologinėmis žiniomis tarp tą pačią programinę įrangą naudojančių profesionalų yra savaime suprantama ir neatsiejama atvirojo kodo judėjimo dalis.

„Man pačiam visada buvo smagu dalintis savo patirtimi. Be to, noriu uždegti įkvepiančiomis technologijomis jaunus žmones. Pagaliau, skatinu bendravimą ir pačioje bendruomenėje – jaučiu, kad to dar labai trūksta. Tikiu, kad kuo daugiau ta linkme dirbsime, tuo bus lengviau ir tuo daugiau iniciatyvių, gabių ir smalsių žmonių pritrauksime,“ – tvirtina „Centric“ debesijos sprendimų architektas.

Apie tai, kad tik plėsdamas savo profesinį akiratį gali atrasti tai, kas iš tiesų įdomu, būsimiems jauniesiems savo kolegoms Tomas Adomavičius pasakos spalio 16 d. vyksiančiose KTU Karjeros dienose, dalyvaudamas diskusijoje „T ar apversta E – kokią žinių formulę rinksitės jūs?“.

KTU „WANTed“ karjeros dienos – tai penkioliktus metus Kauno technologijos universiteto organizuojama didžiausia Baltijos šalyse studentų, absolventų ir įmonių atstovų kontaktų mugė. Jų metu vykstančioje konferencijoje „WANTed Talks“ įžvalgomis apie karjerą ir svarbius gyvenimo sprendimus dalinasi išskirtinės asmenybės ir savo sričių profesionalai, padedantys studentams geriau suvokti naujausias darbo rinkos tendencijas, formuoti įvairiapusišką savo karjeros matymą, efektyviau planuoti studijas ir skatinantys lavinti asmenines kompetencijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai