LEU filosofai – daugiausia uždirbantys savo srityje

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko aukštųjų mokyklų absolventų integracijos į darbo rinką stebėseną. Paaiškėjo, kad Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) filosofai yra daugiausia uždirbantys savo srityje.
LEU studentai. LEU nuotr.
LEU studentai. LEU nuotr.

LEU Filosofijos katedros vedėjas doc. dr. Liutauras Degėsys sako, kad Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro pateikti rezultatai yra puikus pavyzdys, kuris įrodo, jog LEU filosofijos bakalauro studijų programa tarptautinių ekspertų vizito metu maksimaliu balu buvo įvertinta ne veltui. „Nuolat tobulėjantis Filosofijos katedros personalas, glaudus bendradarbiavimas su studentais, kūrybiško ir atviro mąstymo lavinimas yra neatsiejama šių rezultatų dalis. Tikimės ir linkime savo absolventams ir toliau siekti tokių puikių rezultatų“, – sako L. Degėsys.

MOSTA atliko aukštųjų mokyklų absolventų integracijos į darbo rinką stebėseną ir 2015 m. gegužės 13 d. viešai paskelbė „Specialistų kvalifikacijų žemėlapį, pirminę analizę“. Jos duomenimis, 2013 m. LEU filosofijos specialybės absolventų vidutinis atlyginimas ir įsidarbinimo procentas, lyginant jį su kitų aukštųjų mokyklų filosofijos studentų, daug didesnis. Be to, MOSTA duomenimis, 2013 m. LEU filosofijos absolventų vidutinis atlyginimas buvo didžiausias visoje Istorijos, Filosofijos, Teologijos ir Kultūros studijų krypčių grupėje, t. y. daugiau kaip 600 Eur.  

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atlikto tyrimo pirminei analizei, kurioje buvo išbandyta analizės metodika, panaudoti 2012–2013 m. Švietimo valdymo informacinės sistemos, Sodros ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys apie 75 tūkst. asmenų, dirbančių Lietuvoje. Šie duomenys Lietuvoje kartu analizuojami pirmą kartą. MOSTA planuoja, kad specialistų kvalifikacijų žemėlapis ateityje prijungs Darbo biržos, Gyventojų registro, Diplomų ir atestatų registro ir kitų šaltinių duomenis apie Lietuvos dirbančiųjų išsilavinimą (kvalifikacijas), įsidarbinimą, karjerą, profesiją. 

„Specialistų kvalifikacijų žemėlapyje, pirminėje analizėje“ nagrinėjamas pagrindinis klausimas, kaip skirtingų krypčių grupių absolventams sekasi įsidarbinti. Į šį klausimą atsakoma pasitelkus dvi pagrindines perspektyvas: kaip greitai absolventams sekasi įsidarbinti, lyginant su šalies užimtumo lygiu, ir kaip skiriasi absolventų atlyginimas, lyginant su šalies vidutiniu atlyginimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai