„Romerio universitetas yra konsorciumo dalyvis ir vienas iš steigėjų. Čia atvyksta universitetų atstovai iš viso Dunojaus regiono: Slovakijos, Čekijos, Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos, aišku, Ukrainos; yra didelės galimybės bendradarbiauti, rengti projektus“, – pasakojo Mykolo Romerio universiteto (MRU) Vadybos instituto dėstytojas prof. dr. Alvydas Baležentis.
MRU Užhorode diegia elektroninės valdžios programą, itin reikalingą šalies valstybinėse įstaigose, dalyvauja ‚Erasmus“ programoje.
„Pirmame etape čia dėstysime tris dalykus, integruodami savo dalykus į jų programą. Tai bus informacinės technologijos viešajame administravime, elektroninė demokratija ir įvairūs strateginiai dalykai, siejami su viešojo sektoriaus elektroninių paslaugų plėtra“, – aiškino MRU Viešojo administravimo instituto direktorius.
„Mes bendradarbiaujame su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Turime parengę bendras programas, medikai vyksta į Lietuvą stažuotis, mokosi naujų gydymo būdų. Geri kontaktai su Vilniaus universitetu, ypač – Fizikos fakultetu, dėstytojai rašo bendrus analitinius darbus. Mūsų studentai vieną semestrą mokosi MRU“, – pasakojo Užhorodo valstybinio universiteto rektorius prof. Volodymyras Smolanka.
Šio Užhorodo universiteto Istorijos fakultete, kuriame beveik visos programos dėstomos vengrų kalba, veikia Lietuvos garbės konsulato Užkarpatėje pastangomis įkurtas vienintelis Ukrainoje NATO informacijos centras. Lietuva yra NATO kontaktinė ambasada Ukrainoje.
„Mokslas čia, NATO centre, suteikia daug galimybių. Veikia puiki mainų programa. Aš domiuosi Lietuvos ir Ukrainos santykiais Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikais, tad Lietuva ir jos požiūris į mus man žinomas“, – kalbėjo Užhorodo valstybinio universiteto Istorijos fakulteto studentė Viktorija Bondar.
„Studentai čia susipažįsta su NATO politika, uždaviniais ir veikla. Čia vengriškas fakultetas. Svarbi informacija, juolab kad Lietuva ir Vengrija – Aljanso narės. Lietuvos palaikymo politika Ukrainai Užkarpatėje labai vertinama“, – pabrėžė Užhorodo valstybinio universiteto NATO centro vadovė Ina Turianicia.
Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos ir Ukrainos švietimo įstaigų bendradarbiavimas gerokai išaugo. Beveik visos Lietuvos aukštosios mokyklos pasirašiusios bendradarbiavimo sutartis su Kijevo, Dnipro, Odesos, Charkovo, Užhorodo, Lvovo universitetais.