Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos studentų sąjungos vadovas Paulius Baltokas: „Pažinti aukštąją mokyklą reikia ne tik iš pristatymų ir lankstinukų, bet ir vidaus“

Tarp stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas šįmet populiariausi buvo socialiniai mokslai. Tiesa, šįmet besirenkančių juos abiturientų, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo. Tokius rezultatus atskleidė antradienį pasibaigęs paraiškų į aukštąsias mokyklas priėmimas.
Paulius Baltokas
Paulius Baltokas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pranešė, kad populiariausios studijų sritys išsidėsto tokia pat tvarka kaip ir 2012-aisiais. Tačiau procentai šiek tiek persiskirstė.

Pagal pirmąjį prioritetą universitetuose socialinius mokslus šįmet rinkosi 44,47 proc. stojančiųjų (pernai 47,09 proc.), biomedicinos mokslus – 19,88 proc. (pernai – 18,18 proc.), technologijos mokslus – 14,47 proc. (pernai – 13,17 proc.), humanitarinius mokslus – 9,03 proc. (pernai – 9,97 proc.), fizinius mokslus – 7,5 proc. (6,59 proc.), o meno studijų sritį pasirinko 4,66 proc. (pernai – 5 proc.) stojančiųjų.

Pagal pirmąjį prioritetą kolegijose studijuoti socialinius mokslus šįmet rinkosi 42,73 proc. stojančiųjų (pernai šių stojančiųjų buvo 44,65 proc.), technologijos mokslus – 28,18 proc. (pernai – 27,4 proc.), biomedicinos mokslus – 21,69 proc. (pernai – 21,14 proc.), menus kolegijose studijuoti rinkosi 4,56 proc. (pernai – 4,9 proc.), fizinius mokslus – 1,8 proc. (pernai – 1,19 proc.), o humanitarinius mokslus – 1,04 proc. (pernai – 0,72 proc.).

Anot Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidento Pauliaus Baltoko, tendencijos negali pasikeisti per vienerius metus, tačiau galima pasidžiaugti, kad matomas didesnis stojančiųjų susidomėjimas į biomedicinos bei technologijos mokslus.

„Palyginti su praėjusiais metais į socialinius mokslus stoja apie keturis proc. mažiau abiturientų, vadinasi viešos diskusijos duoda rezultatą, ir tikimės, kad nusistovint priėmimo tvarkai ir sąlygoms, pradėsime eiti balanso tarp socialinių mokslų ir kitų mokslų sričių link“, – 15min.lt būsimų studentų pasirinkimą komentavo P.Baltokas.

LSS vadovo nuomone, labai didelę įtaką moksleivių pasirinkimui daro profiliavimas vidurinio lavinimo mokyklose.

„Toks pasirinkimas, rodo, kad moksleiviai buvo pasirinkę mokyklose mokytis (dalykus – 15min.lt) ir laikyti egzaminus, tinkančius stoti į šias specialybes“, – sako P.Baltokas.

P.Baltokas būsimiems abiturientams patartų siekti pažinti aukštąją mokyklą ne tik iš pristatymų ir lankstinukų, tačiau pažvelgti į ją iš vidaus.

„Pavyzdžiui, savanoriškai užeiti į dominančio dalyko paskaitas. Ypatingai svarbūs buvusių absolventų atsiliepimai ir potyriai aukštojoje mokykloje, kalbant tiek apie pačią studijų programą, tiek apie aukštąją mokyklą kaip visumą. Labai svarbu atsižvelgti, ką aukštoji mokykla gali pasiūlyti šalia studijų, po studijinės veiklos: studentų draugijos, paramos sistemos“, – patarimus tiems, kurie dar tik rinksis studijas, žarstė P.Baltokas.

Didžiausia klaida, kurią gali padaryti abiturientas, anot P.Baltoko, išvis nepasirinkti nieko arba studijuoti nepatinkantį dalyką – tiesiog tam, kad studijuoti.

Stojančiųjų mažiau nei pernai

Per prašymų pildymo laikotarpį LAMA BPO informacinėje sistemoje užsiregistravo 41 015 stojančiųjų. Pageidavimus pareiškė 37 185 stojantieji. Stojančiųjų šiais metais šiek tiek mažiau nei pernai – praėjusiaisiais metais LAMA BPO informacinėje sistemoje buvo užsiregistravęs 43 921 stojantysis, pageidavimus pareiškė 39 964 asmenys.

22 506 stojantieji yra šių metų abiturientai. Praėjusiais metais bendrajame priėmime dalyvavo 24 816 abiturientų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai