Vertinant Lietuvos mokslinių tyrimų kokybę, įtaka plėtojant srities mokslo žinias, mokslinių tyrimų socio-ekonominį poveikį šalyje, karjeros perspektyvas bei daugelį kitų kriterijų, daugiausiai balų surinko LSMU Medicinos fakulteto klinikinės medicinos padaliniai bei Kardiologijos ir Neuromokslų institutai. Ankstesnio, dar prieš metus vykusio, LSMU išorinio vertinimo metu užsienio ekspertai taip pat neturėjo jokių priekaištų šios aukštosios mokyklos moksliškumui ir studijų kokybei.
LSMU prorektorė mokslui profesorė Vaiva Lesauskaitė pažymėjo, jog šis vertinimas skyrėsi nuo kitų, nes buvo analizuojamas atskirų universiteto padalinių (fakultetų ir institutų, - aut.past.) moksliškumas.
Mūsų universiteto mokslo politika yra orientuota į mokslinių tyrimų kokybę. Svarbu ne mokslinių publikacijų skaičius, bet jų kokybė.
„Mūsų universiteto mokslo politika yra orientuota į mokslinių tyrimų kokybę. Svarbu ne mokslinių publikacijų skaičius, bet jų kokybė. Ją atspindi žurnalų, kuriuose skelbiami tyrimo rezultatai, cituojamumas. Ne mažiau svarbi ir praktinė mokslinių tyrimų nauda pacientams ar visuomenės sveikatai. Doktorantams yra formuojami kokybiško mokslo kūrimo įgūdžiai. Įvertinti mūsų padaliniai jau nuo seno garsėja puikiais savo pasiekimais“, - sakė prof. habil. dr. V. Lesauskaitė.
Paklausta, ar visada Lietuvos mokslininkų darbai sulaukia deramo įvertinimo, profesorė nusišypsojo: „Manau, kad ne visi mūsų mokslininkai moka girtis savo pasiekimais, tinkamai juos pristatyti. Daugelis mokslininkų galvoja, kad atlikti darbai ir idėjos patys už save kalba“.
LSMU yra viena patraukliausių aukštųjų mokyklų ne tik Lietuvoje. Universitetą baigę jaunuoliai gauna tarptautinius standartus atitinkantį išsilavinimą ir visame pasaulyje pripažįstamą diplomą.