„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

LMTA studentams dainuoti neleidžia nosis riečiantis chemikalų kvapas

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) permainų vėjai: atleidžiami sargai, valytojos, rūmų tvarkytojos. Pastarųjų atliekamos funkcijos patikėtos privačioms įmonėms. LMTA teigia, kad įvykdyta ūkio reforma per metus leis sutaupyti apie 250 tūkst. litų. Tiesa, atsiradus naujiems valytojams, studentams dainuoti auditorijose neleidžia nosis riečiantis chemikalų kvapas.
Blogas kvapas
Blogas kvapas / 123RF nuotr.

LMTA profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Apanavičienė sako, kad tai – ne pirma atleidimų banga.

„Dėl atleidžiamų 33 darbuotojų sausio 30 d. vyko LMTA administracijos  ir LMTA darbuotojų atstovybės (profesinės sąjungos – red. past.) konsultacijos.  Iš atleistų 33 valytojų, 12 kiemsargių buvo iki  60 metų amžiaus, iš jų du darbuotojai įsidarbino pas naujuosius paslaugos tiekėjus“, – teigia V.Apanavičienė.

Antruoju etapu atleidžiami 37 darbuotojai, kurių darbus perims konkursą laimėjusios įmonės.

Atėję mokslo metais į klasę negali dainuoti, nes dar likęs chemikalų kvapas arba kilimai pradedami valyti rugsėjo mėnesį, kai klasėse grojama. Atkreipia dėmesį V.Apanavienė.

„Šiuo atveju  atleidžiami  rūmų budėtojai,  rūmų prižiūrėtojai, už šilumos, elektros tinklus ir priešgaisrinę apsaugą  atsakingas inžinierius. Kiti darbuotojai turėtų turėti galimybę  likti savo įprastose pareigose, jei pagal viešuosius pirkimus nupirktas paslaugų tiekėjas  sutars su atleistaisiais ir jei jie pretenduos įsidarbinti naujoje darbovietėje“, – aiškina LMTA profesinės sąjungos pirmininkė.

Anot V.Apanavičienės, atleidžiant darbuotojus yra laikomasi visų Darbo kodekse  nustatytų procedūrinių reikalavimų, informuojama Vilniaus teritorinė darbo birža, darbuotojams išmokamos  kompensacijos už  nepanaudotas atostogas,  išeitinės išmokos.

Jos nuomone, buvusius darbuotojus pakeitus privačioms įmonėms, studentams kyla tam tikrų iššūkių.

„Atėję mokslo metais į klasę negali dainuoti, nes dar likęs chemikalų kvapas arba kilimai pradedami valyti rugsėjo mėnesį, kai klasėse grojama. Atsiranda pastebėjimų, kad firmos naudoja neįprastus, buvusius, bet  aštrius chemikalus, nors esą jie visi yra sertifikuoti...“, – atkreipia dėmesį V.Apanavienė.

Ji patikina, kad senieji valytojai naujiems darbuotojams surengė konsultacijas, kaip valyti fortepijonus, jų klavišus, kad nebūtų pažeista instrumentų, naudojamų dešimtmečius, paviršinė struktūra.

Reforma leis sutaupyti

„ Lietuvos muzikos ir teatro akademija vykdo  valdymo reformą, kurią patvirtino Akademijos Taryba pritarus Senatui. Valdymo reforma ir ūkio pertvarkymai buvo gyvybiškai būtini norint subalansuoti Akademinio personalo ir ūkio aptarnaujančio personalo santykį – 2011 m. ūkį aptarnaujantys personalas sudarė apie 1/3 visų Akademijos darbuotojų, o tuo pačiu sutaupyti ir racionaliau panaudoti Valstybės skiriamas lėšas“, – 15min.lt teigė LMTA rektorius profesorius Zbignevas Ibelhauptas.

Anot rektoriaus, įvykdyta ūkio reforma per metus leis sutaupyti apie 250 tūkst. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“