LSMU rektorius: mokslinės veiklos rezultatai verčia didinti lėšas doktorantūros studijoms

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ketina Vyriausybei siūlyti mažinti doktorantūros vietų universitetuose skaičių. Tokią informaciją gavo 15min portalas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektoriaus teigimu, mokslinės veiklos rezultatai kaip tik verčia didinti lėšas doktorantūros studijoms.
LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas
LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas / A.Koroliovo nuotr.

Anot prof. Remigijaus Žaliūno, LSMU šiuo metu studijuoja 252 doktorantai.

„Pastaraisiais metais Vyriausybė skiria didesnes lėšas naujai priimtų doktorantų studijoms finansuoti. Pavyzdžiui, 2014 m. LSMU skirta lėšų suma, pirmų metų doktorantų studijoms, buvo 257 tūkst. Eur, 2015 m. – 287 tūkst. Eur, 2016 m. preliminari suma – 350 tūkst. Eur“, – skaičiuoja R.Žaliūnas.

Taip pat kiekvienais metais Lietuvos mokslo taryba organizuoja konkursą papildomoms doktorantūros vietoms gauti, kuriame dalyvauja ir LSMU mokslininkai.

„2014 m. LSMU gavo 15 papildomų konkursinės doktorantūros vietų, 2015 m. – 12, šiemet konkurso rezultatai dar nepaskelbti, tačiau LSMU mokslininkai taip pat aktyviai dalyvavo pateikdami paraiškas“, – kalbėjo LSMU rektorius.

Pasak jo, galima apibendrinti, kad skiriamos lėšos LSMU doktorantūros studijoms didėja. Tai pašnekovas sieja su gerais LSMU mokslinės veiklos vertinimo rezultatais.

Priminsime, kad švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė 15min tikino, kad sprendimas dėl doktorantūros vietų universitetuose skaičiaus šiuo metu nėra priimtas.

„Tikimės, kad sprendimas dėl doktorantūros vietų skaičiaus bus priimtas Vyriausybėje artimiausiu metu“, – sakė ministrė.

Doktorantūros studijoms – ypatingas dėmesys

A.Pitrėnienė tvirtino, kad doktorantūros studijoms ministerija skiria ypatingą dėmesį: „Šiemet valstybės finansavimą priėmimui į doktorantūrą planuojame didinti ketvirtadaliu – 1,3 mln. eurų: jei 2015 m. jam buvo skirta 4,9 mln. eurų, tai 2016 m. – 6,2 mln. eurų. Į doktorantūros studijas 2016 m. numatoma priimti per 500 būsimųjų tyrėjų“.

Nors doktorantūros finansavimą ŠMM padidino, priėmimo į doktorantūrą skaičius išlieka toks pats kaip praėjusiais metais – 502.

„Mūsų papildomai skiriamą finansavimą universitetai nutarė nukreipti į kokybę. Anksčiau jie priimdavo daugiau doktorantų už mažesnę studijų kainą, tai reiškia, kad kentėjo studijų kokybė, o šiemet nutarė kainos nebemažinti. Džiaugiamės, kad universitetų požiūris į studijų kokybę keičiasi“, – komentavo ministrė.

Doktorantūrai finansuoti ŠMM pasitelkia ir ES struktūrinius fondus. Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. laikotarpiu skiriama 22,4 mln. eurų. Tai sudarys galimybę papildomai finansuoti 400 doktorantūros studijų vietų, iš jų 70 doktorantų planuojama priimti šiemet.

„Mūsų pastangos pritraukti geriausius protus į doktorantūrą – sisteminės. Nuo 2015 m. spalio 1 d. ketvirtadaliu padidintos doktorantų stipendijos: pirmųjų metų doktorantai gauna 394,25 euro stipendiją, o vėlesniųjų metų doktorantai – 456 eurus. Planuojame jas didinti ir toliau“, – sakė A.Pitrėnienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai