LSU absolventas J.Grainys: „Žalgirio“ krepšinio klubą kuria visi

Eurolygą nustebinusią ir visoje Europoje sirgalių simpatijų sulaukusioje Kauno „Žalgirio” krepšinio komandoje dirba ir Lietuvos sporto universiteto Treniravimo sistemų absolventas Justinas Grainys. Jis klube atsakingas už fizinį parengimą. Dauguma krepšinio ekspertų teigia, kad šiemet žalgiriečiai puikiai pasirengę fiziškai, o tai ir LSU absolvento nuopelnas.
LSU absolventas Justinas Grainys
LSU absolventas Justinas Grainys / Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo nuotr.

Justinas prisimena, kad ateitį su „Žalgiriu“ susiejo mokydamasis ketvirtame kurse, tuomet jis treniravo vaikus turinčius ilgalaikes sutartis su Kauno „Žalgirio“ klubu. Baigęs studijas Justinas nesustojo – pasirinko LSU Sporto fiziologijos ir genetikos magistro studijas, o „Žalgiris“ pasiūlė padirbėti su klubo dubleriais kartu su legendiniu fizinio parengimo treneriu, LSU garbės daktaru Aleksandru Kosausku. Vėliau atsivėrė galimybė patekti į pagrindinę komandą.

„Pradėjome dirbti kartu su kolega Nerijum Navicku. Nors pastaruoju metu džiaugiamės pergalėmis, tačiau kasdienybė nėra lengva. Kiekvieną dieną darbe tenka praleisti apie 8-10 valandų, planuoti visą treniruočių procesą ir individualius žaidėjų krūvius. Klubas sudarė puikias sąlygas dirbti ir būti kartu su žaidėjais, įsigyti modernią įrangą ir įgyvendinti naujausias fizinio parengimo programas. Dažnai mūsų klausia, kaip pavyko pasiekti tokių rezultatų? Treneriai ir žaidėjai yra tikri profesionalai. Krepšininkai pasitiki sprendimais, taktiniais planais, vadyba, medicinos personalu, tad aikštėje atiduoda visas jėgas. Tai visų bendro darbo rezultatas“, – klubo užkulisius atskleidžia J.Grainys.

LSU absolventas pasakoja, kad dirbdamas profesionaliame klube jis turi nuolat tobulėti. „Kai pradėjau dirbti – pasitikėjau savimi, norėjau toliau mokytis, bet trūko praktinių žinių. Universitetas suteikė pamatą, pagrindines žinias tolimesniam tobulėjimui. Profesionaliame klube kiekvieną dieną dirbi su geriausiais atletais ir treneriais, todėl treniruotėms turi ruoštis itin kruopščiai. Mano sezonas nesibaigia ir vasarą. Darbuojuosi su jaunimo rinktinėmis, o šiemet vyksiu stažuotis į keletą NBA komandų. Siekiu ne tik susipažinti su geriausių pasaulyje klubų veikla, bet ir dalyvauti įvairiuose seminaruose, mokymuose“, – pasakoja J.Grainys.

Jis įsitikinęs, kad Treniravimo sistemų studijų programa yra ne tik unikali, bet ir labai svarbi visam šalies sportui. Pasak LSU absolvento, jokie trenerių kursai ir seminarai tokių žinių nesuteiks. „Jei studentas yra motyvuotas, nori nuolat tobulėti, gali įgyti žinias, kurios padės padaryti puikią karjerą. Žinoma, tai, ką išmokai reikia nuolat pritaikyti praktikoje. Be to, visuomenėje labai populiarus fizinis aktyvumas, sportas, todėl tikrai trūksta kvalifikuotų specialistų, galinčių padėti žmonėms sportuoti nežalojant savęs“, – mintimis dalijasi J.Grainys.

Pasak pašnekovo, sporto studijos vertinamos visame pasaulyje, o tokių programų nėra daug. „Lietuvos, ypatingai krepšinio, specialistai sulaukia sėkmės daugelyje šalių. Fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas darbuojasi Kinijos, Deividas Rinkevičius – Rusijos, Ričardas Reimaris – Čekijos ir kitose lygose. Paminėjau tik krepšinį, bet dar būtų galima vardinti ir kitas sporto šakas“, – sako LSU absolventas.

J.Grainys prisimena, kad fizinio parengimo trenerio duoną pasirinkti padėjo šviesios atminties nusipelnęs šalies treneris, LSU sporto prorektorius Aleksas Stanislovaitis. Jis suteikė neįkainuojamų teorinių ir praktinių žinių.

LSU absolventas įsitikinęs, kad nuolatiniu darbu, tobulėjimu galima įgyvendinti savo svajones, o karjeros laiptais lipti neskubant. Sukaupus patirtį ir tapus žinomu, sėkmė netruks ateiti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis