Studentė tikina, kad studijos užsienyje yra neįkainojama patirtis – ypač tokioje kultūriškai kitokioje šalyje kaip Ispanija. „Tai yra lyg visai kitas pasaulis. O kalbant apie naudą karjerai, tarptautinė patirtis yra visuomet vertinga – ne tik įgijamos žinios, bet ir asmeninis tobulėjimas“, – pažymi Palina, atkreipdama dėmesį į taip vadinamus „minkštuosius“ įgūdžius, tokius kaip komunikaciniai gebėjimai, problemų sprendimas, komandinis darbas, laiko valdymas.
Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykusi mergina pasakoja, kad Ispanijoje jai labiausiai patiko žmonės –galimybė užmegzti pažintis su kitokios kultūros atstovais. „Patiko ir ispaniškas maistas, taip pat – architektūra, kuri tarpusavyje derina skirtingus stilius: gali būti tuo pat metu ir moderni, ir su XIX a. elementais“, – mėgstamiausius Ispanijos kultūros bruožus vardija Palina, atskleisdama, kad nepriprato prie vienintelio dalyko – ispanai yra labai triukšmingi.
Anglų filologiją VDU studijuojanti pašnekovė džiaugiasi, kad per beveik pusę metų Alikantėje jai teko išklausyti įvairių įdomių paskaitų. „Patiko visos paskaitos, jos buvo kitokios, įdomios, bet mano mėgstamiausia buvo šiuolaikinė anglų literatūra, kadangi turėjau idealią dėstytoją – iki šiol su ja palaikau ryšį. Man patiko, kad dėstytojai Ispanijoje – lankstūs. Kita vertus, Lietuvoje žinai, kaip veikia vertinimo sistema, o Ispanijoje ji man pasirodė nenuspėjama. Bet galiausiai viskas baigėsi gerai“, – šypsosi Palina.
Studentus Lietuvoje, svarstančius apie mainų studijas užsienyje, mergina ragina nedvejoti ir pasinaudoti galimybe – ši patirtis jai paliko neišdildomą įspūdį ir buvo neabejotinai naudinga. Dalindamasi patarimais, Palina sako, kad svarbu susidraugauti tiek su vietiniais, tiek su kitais iš užsienio atvykusiais studentais, o vykstant į populiaresnius kraštus – nepamiršti gerokai iš anksto pasirūpinti apgyvendinimu.
Vytauto Didžiojo universitete informatiką studijuojanti nigerietė Tantoluwa Heritage Alabi taip pat pasinaudojo galimybe nemokamai išvykti semestrui studijuoti Ispanijoje – netoli Madrido įsikūrusiame Alkalos universitete.
„Tai buvo nuostabi patirtis. Labai patiko paskaitos, darbas grupėse, žmonės ten labai draugiški ir paslaugūs, taip pat ir dėstytojai. Mėgstamiausia paskaita buvo skirta dirbtiniam intelektui, jos dėstytojas buvo itin geras, visuomet pasiruošęs atsakyti į iškylančius klausimus“, – pasakoja studentė.
Paklausta apie ispaniškos kultūros ypatumus, Tantoluwa sako, jog čia jai itin didelį įspūdį paliko šilti žmonės. „Visi kalbasi su kaimynais, labai draugiški, net autobusų vairuotojai, su kuriais visi sveikinasi kas rytą“, – pažymi ji.
Mergina atvirauja, jog sprendimas išvykti į užsienį pagal mainų programą turėjo lemiamą įtaką jos karjerai – padėjo apsispręsti dėl konkrečios informatikos srities, kurią ji norėtų gilinti tolesnėse studijose. „Atradau naują dominančią sritį. Be to, iki šiol savo darbuose pritaikau dalykus, kurių išmokau Ispanijoje“, – sako T.H.Alabi.
Iš Nigerijos studijuoti į Lietuvą atvykusi Tantoluwa tikina, jog Vytauto Didžiojo universitetas ir Kaunas jai patinka – ypač VDU siūlomas studijų lankstumas.
„Esu informatikos studentė, tačiau neskaitant mano specializacijos dalykų, čia turiu galimybę išbandyti socialinių mokslų paskaitas, mokytis kalbų, kitų sričių dalykų – tai suteikia žinių ir apie kitas disciplinas, ne vien informatiką. Tai labai įdomu“, – pabrėžia studentė.
VDU siūlo išskirtines galimybes visiems studentams, norintiems išvykti studijuoti arba atlikti praktiką užsienyje: universitetas šiuo metu turi daugiau nei 600 „Erasmus+“ ir dvišalio bendradarbiavimo partnerių iš 75 šalių visame pasaulyje. Per paskutinį dešimtmetį, studijoms ar praktikai užsienyje išvyko daugiau nei trys tūkstančiai VDU studentų.