Pasak VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docento M.Jastramskio, akcijos „4,5 minutės su mobiliuoju telefonu“ tikslas nebuvo parodyti, kad tik taip galima išreikšti protestą prieš vyriausybę.
„Ne. Greičiau atvirkščiai. Visų pirma simbolinės akcijos ir kitų veiksmų (įrašai, komentarai medijoms) ėmiausi tam, kad problema būtų, liktų, ryškėtų viešojoje erdvėje. Kad darbotvarkė jos neišmestų, kaip įvyksta su dažna aktualija. Matau, kad taip ir vyksta. Vis daugiau dėstytojų, studentų išreiškia nuomonę. Nusiteikia, kad šį kartą Vyriausybei taip paprastai prasmukti, sulaužius pažadą nepavyks. Kai kurie skeptiškai vertina „4,5 su mobiliaku“ – tačiau tai irgi reiškia, kad diskusijos kurstomos“, – feisbuke rašė dėstytojas.
15min primena, kad M.Jastramskio sprendimas sukelti tokią akciją kilo po to, kai 2020 m. biudžeto projekte nenumatyta pinigų universitetų darbuotojų algų kėlimui, nors pavasarį ministrų kabinetas žadėjo, kad tam lėšų atsiras.
Palaikau visas taikias iniciatyvas, kurios prisidės prie spaudimo Vyriausybei.
TAIP PAT SKAITYKITE: Dėstytojo protestas prieš netesybas: 10 proc. paskaitos laiko ves ne jis, o telefonas
M.Jastramskis teigė, kad pradinė mintis nebuvo, kad nereikia streiko, o tai, kad dalį paskaitos nedirbama – irgi yra streikas. Be to, nebuvo minties, kad nereikia kitokių priemonių. Dėstytojas svarstė, kad visuotinis streikas gali pakenkti aukštajam mokslui, jo prestižui ir kokybei.
„Tai nereiškia, kad streiko negali būti. Formų gali būti įvairiausių. Tai nereiškia, kad negali būti (masinių) protestų. Jų kaip tik reikia. Mobiliakas buvo tik viena simbolinė priemonė. Tai nereiškia, kad vyriausybei toliau sėkmingai ignoruojant dėstytojų balsus (tai ir daroma) kai kurie (pavyzdžiui, šio įrašo autorius) negali pradėti galvoti, kad gal ir visuotinis streikas neišvengiamas. Todėl, bendrai paėmus, palaikau visas taikias iniciatyvas, kurios prisidės prie spaudimo Vyriausybei. Ir jeigu studentai, profesinės sąjungos, universitetai susitars – streikuosime“, – nurodė M.Jastramskis.