Moderni gamtos pažinimo studija pradėjo turą po Lietuvos mokyklas

Jau šį pavasarį Lietuvos pradinių klasių moksleiviai apie gamtą mokysis netradiciškai. Aplinkos ministerija pradėjo iniciatyvą, kuri šiuolaikinėmis, interaktyviomis priemonėmis skatins jaunąją kartą pažinti gamtą, ją saugoti ir puoselėti. Apie 50 tūkst. Lietuvos I-IV klasių moksleivių dalyvaus netradicinėse gamtos pažinimo pamokose „Gamtukai“, kurios vyks jau šį pavasarį ir tęsis iki 2019 m. birželio 1 d.
Moderni gamtos pažinimo studija pradėjo turą po Lietuvos mokyklas
Moderni gamtos pažinimo studija pradėjo turą po Lietuvos mokyklas

Pirmosios „Gamtukų“ pamokos jau aplankė Vilniaus Simono Daukanto, Ąžuolyno, šv. Kristoforo, Antano Vienuolio progimnazijas ir Naujininkų mokyklą, kuriose sudalyvavo jau per 1900 pradinių klasių moksleivių.

Mobili studija atvyksta tiesiai į mokyklas.

Šių neformalių pamokų metu vaikai skatinami domėtis aplinka pasitelkiant modernias, netradicines priemones – mobilią gamtos pažinimo studiją „Gamtukai“, kuri sudaro sąlygas vaikams gyvąją ir negyvąją gamtą patirti savo įprastinėje mokymosi aplinkoje – mobili studija atvyksta tiesiai į mokyklas.

1-4 pradinių klasių moksleiviams visoje Lietuvoje bus organizuojami 1,5 val. trukmės gamtos pažinimo renginiai, panaudojant specialiai sukurtas modernias mokymo priemones – 3D filmus apie gamtą ir jos tausojimą, gyvus mokslinius eksperimentus, specialiai projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą bei kitą mokomąją medžiagą.

Visos projekto priemonės yra parengtos bendradarbiaujant su neformaliojo ugdymo specialistais ir gamtininkais. Dviejų dalių 3D filmo apie gamtą scenarijų kūrė Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė; mokomąsias knygeles sudarė Lietuvos edukologijos universiteto mokslų daktarė, docentė Dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė, o iliustravo vaikų dailininkas, rašytojas Paulius Juodišius.

Projekto konsultantu buvo pakviestas tapti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis, o to paties Centro metodininkas Gediminas Petkus sukūrė pagalbines pamokų priemones.

Pamokas mokyklose nuotaikingai veda neformalaus ugdymo specialistas, aktorius Leonas Milius – projekto „Renkuosi mokyti!” pedagogas. Gyvus mokslinius eksperimentus demonstruos „N2“ mokslininkų komanda.

Projekto metu 2018 – 2019 m. įvyks 150 renginių visoje Lietuvoje

Siekiant suteikti kuo platesnę prieigą prie gamtos pažinimo medžiagos, sukurta ir interneto svetainė www.gamtukai.lt, kurioje galima atlikti gamtos testus, susipažinti su nykstančiais Lietuvos gyvūnais, parsisiųsti e. knygeles, pažiūrėti eksperimentų įrašus, taip pat rasti daugiau informacijos apie pamokas.

Čia bus publikuojamos ir pamokų fotogalerijos bei jose vykdomų mokslo eksperimentų vaizdo įrašai.

Projekto metu 2018 – 2019 m. įvyks 150 renginių visoje Lietuvoje, o pamokose bendrai sudalyvaus per 50 tūkst. Lietuvos pradinių klasių moksleivių.

Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.

Aplinkos ministerijos ir ES logotipas
Aplinkos ministerijos ir ES logotipas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis