Be to, įsigalioja Vyriausybės sprendimas, kad vieniši ar negalią turintys asmenys gali bendrauti su kitais šeimos ūkiais net ir kitose savivaldybėse.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžė, kad vaikai mokyklose, dienos centruose mokysis nuotoliniu būdu.
Sprendimus, kas galės ugdytis mokyklose ar kitose savivaldybės paskirtose įstaigose, priims mokyklų vaiko gerovės komisijos.
Švietimo ministerija pranešė atlikusi bendrojo ugdymo mokyklų mokinių apklausą. Paaiškėjo, kad apie 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba: papildomai konsultuoti, aprūpinti kompiuterine įranga, užtikrinti interneto ryšį, stiprinti motyvaciją. Maždaug pusei šių mokinių skirtas nemokamas maitinimas, o jų šeimos gauna socialinę paramą.
Lapkričio pradžioje paskelbus antrąjį karantiną vyresniųjų klasių moksleiviai pradėjo mokytis nuotoliniu būdu, o po pailgintų Kalėdų atostogų nuo sausio 4 dienos toks mokymas taikomas ir pradinių klasių moksleiviams.
Nuo ketvirtadienio taip pat sudaryta galimybė bendrauti dviem šeimoms ar namų ūkiams, kai juos sudaro ne daugiau nei vienas asmuo arba jei šeimoje yra neįgalus nepilnametis ar priežiūros dėl neįgalumo reikalaujantis suaugęs asmuo.
Pažymima, kad tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti taip pat artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose.
Be kita ko, šiems artimus kontaktus turintiems asmenims leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.
Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, taip siekiama „suteikti emocinę ir praktinę pagalbą“ vienišiems asmenims. Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad atlaisvinimai leis labiau atsižvelgti į šių asmenų bendravimo poreikius, kai jie „galės kažką daryti ir nesijausti kalti, kad pažeidžia taisykles“.
Karantinas dėl plintančio koronaviruso Lietuvoje paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.
Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas paslaugų teikimas, žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.