Mokyklose ir darželiuose – 8,5 tūkst. ukrainiečių: kai kur vaikai jau nebetelpa

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, Lietuvos mokyklose ir darželiuose šiuo metu registruota kiek daugiau nei 8,5 tūkst. vaikų, pabėgusių nuo karo Ukrainoje. Daug vaikų įsikūrė Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Druskininkuose ir Palangoje. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, jog kai kurių miestų mokyklose ir darželiuose vaikai jau nebetelpa, tad šeimos bus nukreipiamos į kitas vietas.
Pabėgėlių iš Ukrainos vaikai jau mokosi rašyti pirmuosius žodžius lietuvių kalba
Pabėgėlių iš Ukrainos vaikai jau mokosi rašyti pirmuosius žodžius lietuvių kalba / Aurelijos Jašinskienės / 15min.lt nuotr.

Trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavusi ministrė J.Šiugždinienė pažymėjo, jog iš Ukrainos į Lietuvą atvykstančiųjų srautai šiuo metu yra stabilizavęsi.

„Šiuo metu mes turime registruota maždaug 43 770 ukrainiečių, iš jų yra 18 230 vaikų iki aštuoniolikos metų. Mokyklose ir darželiuose yra registruota 8 591 vaikas šiandien“, – pasakojo ministrė.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Jurgita Šiugždinienė
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Jurgita Šiugždinienė

Didins grupes darželiuose

Daugiausiai vaikų, pasak jos, yra Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Druskininkuose ir Palangoje. Kai kuriose iš šių miestų mokyklose ir darželiuose vaikai, anot ministrės, nebetelpa.

„Jau Palangoje, Druskininkuose ir Kaune <...> mes planuojame nenoriu sakyti to žodžio „užverti“ priėmimo į ugdymo įstaigas, bet tikrai su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija imtis papildomų veiksmų, kreipti šeimas į kitus miestus. Nes tikrai ypatingai darželių didelis trūkumas jaučiamas“, – pažymėjo J.Šiugždinienė.

Siekiant sutalpinti ukrainiečių vaikus Lietuvos darželiuose, pasak jos, planuojama keisti higienos normas ir leisti darželiuose formuoti dviem vaikais didesnes grupes. Tokia tvarka galiotų metus.

„Vakar buvome susitikę su ikimokyklinio ugdymo asociacija ir profesinėmis sąjungomis, lygtai sutarimas yra, kad tai yra laikinas sprendimas ir būtent karo pabėgėlių vaikams“, – paminėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Kiekvienas iš Ukrainos atvykęs besimokantis vaikas, pasak jos, gauna finansavimą ugdymui ir pavėžėjimui, užtikrinamas nemokamas maitinimas.

Planuojama daugiau dėmesio skirti nuo karo pabėgusių vaikų psichologinei pagalbai.

J.Šiugždinienė taip pat pažymėjo, jog Lietuvoje registruota 1 280 iš Ukrainos atvykusių pedagogų.

„Daugiausia yra anglų kalbos mokytojų ir pradinių klasių mokytojų“, – teigė ji.

Stinga ukrainiečių kalbos ir literatūros mokytojų

O ukrainiečių kalbos ir literatūros, kurių pamokas nuspręsta vesti Lietuvoje, mokytojų, pasak ministrės, tik apie 60.

„Kas kelia šiokį tokį nerimą. Nes jei mums reikės daugiau Ukrainos kalbos ir literatūros mokytojų, tai jų tame sąraše yra nedaug, gali pasijusti ir trūkumas“, – sakė J.Šiugždinienė.

Jei mums reikės daugiau Ukrainos kalbos ir literatūros mokytojų, tai jų tame sąraše yra nedaug, gali pasijusti ir trūkumas.

Daugiau studentų iš Ukrainos artimiausiu metu turėtų papildyti aukštojo mokslo įstaigas.

„Aukštojo mokslo institucijose, jei pažiūrėtumėm registruose, registruota šiuo metu 120 ukrainiečių studentų. Maždaug 250 yra eilėje, kurie greitu metu bus registruoti kaip dalinių studijų arba pilnų studijų studentai“, – pasakojo J.Šiugždinienė.

Yra planų labiau finansiškai padėti ir ukrainiečių sportininkams.

„Yra pasiūlymas mūsų kartu su Baltijos kolegomis, jog reikėtų formuoti centralizuotą sporto paramos fondą, nes Lietuvoje taip pat yra sportininkai ukrainiečiai, kuriuos šiandien yra priglaudusios federacijos, tačiau jiems labai sudėtinga išvykti į tarptautines varžybas, reikalingas ir inventorius, ir finansavimas.

Federacijos tikrai padeda, kiek gali, bet, žinot, čia turbūt kalbama apie didesnes paramos apimtis, negu mūsų federacijos gali apžioti“, – pažymėjo ministrė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai