2018 11 13 /08:27

Mokytojai tęsia streiką dėl etatinio apmokėjimo, konservatoriai kviečiasi ministrę

Kai kurių Lietuvos mokyklų mokytojai antradienį tęs streiką dėl šiemet įvestos etatinio apmokėjimo sistemos.
Jurgita Petrauskienė
Jurgita Petrauskienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Opozicinių konservatorių frakcija Seime į posėdį kviečiasi švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) bei Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, prie šešių protestuoti pirmadienį praėjusių ugdymo įstaigų antradienį prisidės dar šešios mokyklos.

Pranešime žiniasklaidai LŠDPS rašo, kad prie streiko prisijungė Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla, Švenčionių pradinė mokykla, Raseinių rajono Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, o Panevėžio rajone prie streiko jungiasi trys įstaigos: Paįstrio Juozo Zikaro, Smilgių ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos.

Profsąjunga teigia, kad prie streiko ilgainiui prisidės apie 80 ugdymo įstaigų ir protesto nenutrauks, kol ministerija nesutiks peržiūrėti rugsėjį įsigaliojusios pedagogų darbo apmokėjimo sistemos.

Švietimo ministerija sako iš esmės peržiūrėti naujos tvarkos neketinanti, tačiau žada ją patobulinti dar iki šių metų pabaigos ir spręsti problemas kiekvienoje streikuojančioje mokykloje.

Protestuojantys pedagogai sako, kad etatinio darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, nes ministerija tinkamai nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu, o mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai.

Ministerijos duomenimis, po įvykdytos mokytojų apmokėjimo reformos jų algos augo beveik visoje Lietuvoje, o vidutiniškai darbo užmokestis didėjo 14 procentų.

Tačiau streiką organizuojanti profsąjunga sako, kad realiai atlyginimai mokytojams augo tik pavieniais atvejais, o didelei daliai pedagogų rugsėjį algos pakeltos dirbtinai, išmokėjus pinigus už egzaminų vykdymą ar mokymą namuose.

Konservatoriai sako norintys švietimo ministrei užduoti klausimus, susijusius su 2019 metų švietimui ir mokytojų atlyginimams skirta biudžeto dalimi,

„Matome, kad padėtis švietimo sistemoje negerėja, prasidėjo streikai, o ir perspektyvos, kurios atsispindi kitų metų biudžeto projekte, yra labai prastos“, – frakcijos pranešime cituojamas konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Švietimo sistemos darbuotojai nugramzdinti į nesibaigiančių problemų liūną. Todėl tikimės ministrės atsakymų dėl mitinguojančių pedagogų reikalavimų bei kitų metų planų“, – pridūrė jis.

Rugsėjį pradėjus galioti naujam mokytojų darbo apmokėjimui modeliui, pamokinį mokytojų apmokėjimą pakeitė valandinis apmokėjimas – mokytojo etatą sudaro 1512 valandų per metus. Jo darbo laikas skirstomas į tris dalis: kontaktinės valandos, tai yra pamokos, taip pat pasirengimas joms bei darbas bendruomenei.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras antradienį taip pat pristatys mokytojų atlyginimų ir savivaldybių lėšų paskirstymo tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų