Ne prastesnės nei vyrai
Dažnai barjerais, trukdančiais moterimis tapti lakūnėmis, įvardijami tokie faktoriai kaip mechaninių, inžinerinių bei orientacinių žinių trūkumas, baimė skraidyti ar nepasitikėjimas savo jėgomis. Tačiau dar 1979 metais atliktas tyrimas įrodė, kad nėra jokių esminių lyčių skirtumų siekiant piloto specialybės, o moterų mokymosi rezultatai ir skraidymo įgūdžiai nėra prastesni nei vyrų.
Pasak aviacinių mokymų rengimo centro „Baltic Aviation Academy“ atstovų, moterys vis dažniau siekia piloto specialybės, o jų studijų rezultatai lygiuojasi arba net lenkia vyrų rezultatus.
„Manome, kad skeptiškas moterų lakūnių vertinimas yra nepelnytas ir stereotipiškas. Prieš kelis mėnesius mergina iš Italijos įgijo „Baltic Aviation Academy“ „Airbus А320“ tipo kvalifikaciją. Savo studijų rezultatais ir lėktuvo valdymo įgūdžiais ji aplenkė visus grupės vyriškosios lyties atstovus, įrodydama, kad nėra jokio skirtumo, kas siekia piloto profesijos – svarbiausia kruopštus darbas ir pasiryžimas“, – komentuoja „Baltic Aviation Academy“ mokymų skyriaus vadovė Jelena Darinceva.
Norinčiųjų tapti lakūnėmis daugėja
Visuomenėje vyraujantis stereotipas, kad moteris aviacijoje gali būti tik orlaivių palydovė, taip pat yra sėkmingai griaunamas
Visuomenėje vyraujantis stereotipas, kad moteris aviacijoje gali būti tik orlaivių palydovė, taip pat yra sėkmingai griaunamas. Kol dalis žmonių tik svajoja apie įdomią piloto specialybę, merginos – verčia svajones realybe. Net 16 proc. „Baltic Aviation Academy“ studentų sudaro moteriškos lyties atstovės, siekiančios piloto licencijos.
„Kai pasakau, kad esu pilotė, aplinkiniai nustemba, pirmiausia dėl pačios specialybės, o vėliau, kad tokią specialybę pasirinko mergina. Kai manęs klausia, kodėl nusprendžiau pasirinkti šį kelią, aš klausiu: o kodėl ne? Pajusti skrydžio suteikiamą laisvę ar įgyti išskirtinę specialybę gali kiekvienas. Kodėl moterys turėtų to atsisakyti?“ – svarsto „Baltic Aviation Academy“ studentė-pilotė.