Naujos kartos mokymasis: ko reikia išmaniems studentams?

Naujų mokslo metų pradžioje studentai, moksleiviai ir jų tėvai susiduria su naujais iššūkiais. Vis dar nesitraukianti pandemija primena, kad mokiniai ir studentai turi būti pasiruošę tęsti mokslus kur tik bebūtų – tiek savo kambaryje namuose, tiek mokyklos ar universiteto suole. Mokymasis taps daug lengvesnis pasitelkus tinkamus išmaniuosius įrenginius.
Naujos kartos mokymasis: ko reikia išmaniems studentams?
Naujos kartos mokymasis: ko reikia išmaniems studentams? / Partnerio nuotr.

Mobilumas ir judėjimo laisvė

Įprasti mokymosi standartai sparčiai keičiasi, tad moksleiviams ir studentams vis svarbesnis tampa lankstumas ir mobilumas. Galimybė mokytis, ruošti namų darbus, rašyti rašto darbus ar net laikyti egzaminus nepriklausomai nuo vietos, kurioje jie yra, pamažu tampa norma.

Tris mėnesius Lietuvoje užsitęsęs karantinas įrodė, kad puikiai gebame prisitaikyti ir pasiekti gerų mokslo, studijų ar darbo rezultatų, net ir fiziškai nebūdami mokymosi ar darbo įstaigoje. Pandemija paspartino skaitmenizaciją, todėl ėmė keistis ir baziniai moksleivių ir studentų poreikiai. Jeigu iki šiol nešiojamasis ar planšetinis kompiuteris buvo tik papildoma mokslo priemonė, šiandien dažnai ji tampa pagrindiniu mokymosi įrankiu.

Ieškant naujo kompiuterio rekomenduojama įvertinti tai, jog kompiuterį dažnai tenka pasiimti kartu su savimi į pamokas, paskaitas, kavinę ar biblioteką. Dėl šios priežasties svarbu išsirinkti lengvą kompiuterį, kuris užimtų nedaug vietos kuprinėje. Štai „MacBook Air 13“ modelis sveria vos 1,25 kg ir yra ypač plonas – vos 15,6 mm, tad jį patogiai galima visada nešiotis su savimi.

Partnerio nuotr./Naujos kartos mokymasis: ko reikia išmaniems studentams?
Partnerio nuotr./Naujos kartos mokymasis: ko reikia išmaniems studentams?

Atsižvelgti reiktų ne vien į tai – ne mažiau reikšmės turi ir ilgas baterijos veikimo laikas (minėtas modelis įkrautas veikia net iki 11 val.), sklandus ir greitas veikimas, vidinės atminties dydis ir galingas procesorius, kuris padėtų susitvarkyti su visomis užduotimis. Studentai pro akis nepraleis ir stilingo dizaino bei plataus išmaniųjų įrenginių priedų ir aksesuarų pasirinkimo.

Duomenų saugumas ir privatumas

Kitas itin svarbus aspektas, kurį neretai pamiršta ne tik moksleiviai, bet ir suaugusieji – skirti daugiau dėmesio asmens duomenų ir savo privatumo apsaugai.

Kompiuteryje ir išmaniajame telefone laikome daugybę itin jautrios ir konfidencialios informacijos, nuotraukų, susirašinėjimų ir kitų duomenų, kurių nenorėtume atskleisti pašaliniams. Duomenų „nutekėjimas“ gali turėti itin skaudžių padarinių ir pakenkti reputacijai, todėl geriausias sprendimas – padaryti viską, kad to išvengtumėte.

Informacijos nešiojamajame kompiuteryje saugumą užtikrins patikima ir saugi „Touch ID“ kompiuterio atrakinimo technologija. Piršto atspaudu gali būti atrakinami tiek „Macbook Air“, tiek „MacBook Pro“ nešiojamųjų kompiuterių modeliai.

„Mac“ įrenginiai išsiskiria ir tuo, kad jie sukurti skiriant pagrindinį prioritetą būtent informacijos saugumui – nuolatiniai nemokami „macOS“ operacinės sistemos atnaujinimai užtikrina saugumą be jokios papildomos programinės įrangos. Kompiuteriai suprojektuoti taip, kad nuolat priešintųsi virusams ir kenkėjiškoms programoms bei sėkmingai atremtų jų atakas.

Patogūs įrankiai

Naujos kartos mokymasis suteikia daug puikių galimybių – svarbu jas tinkamai išnaudoti savo tikslų siekimui. Išmanūs moksleiviai ir studentai drąsiai išbando inovacijas ir noriai jomis naudojasi kasdien – šiandien jau nėra nieko neįmanomo, o jei kyla klausimų, atsakymus į juos visada galima rasti „Youtube“ ar „Google“ platformose.

Ryškus ekranas, patogus valdymas, intuityvumas, gera grafika ir specialios funkcijos mokslui tampa svarbiausiais studento keliamais kriterijais nešiojamojo kompiuterio pasirinkimui. „MacBook“ kompiuterių modeliai ypatingi dėl daugybės integruotų funkcijų bei aplikacijų, kurios kasdien padeda mokytis, dirbti ar kurti greičiau ir paprasčiau.

Partnerio nuotr./Naujos kartos mokymasis: ko reikia išmaniems studentams?
Partnerio nuotr./Naujos kartos mokymasis: ko reikia išmaniems studentams?

Mokslams ir studijoms nepakeičiami kompiuteryje jau įdiegti „Calendar“ (liet. Kalendoriaus), „Notes“ (liet. Užrašų) ir „Reminders“ (liet. Priminimų) įrankiai.

Ruošti pristatymus ypač patogu su „Keynote“ programa, rašyti referatus – su „Pages“, skaičiuoti – su „Numbers“, o jauniesiems kūrėjams pravers speciali vaizdo klipų redagavimo programa „iMovie“ ir muzikos ar tinklalaidžių kūrimo programa „GarageBand“.

Tiems, kurie labiau įpratę dirbti su „Microsoft Office 365“ paketo programomis, iššūkių taip pat nekils – „Word“,„Excel“, Power Point“ ir kitomis programomis laisvai ir sklandžiai galima naudotis visuose „Apple“ įrenginiuose.

Kūrybiškumui, produktyvumui ir edukacijai ugdyti parduotuvėje „App Store“ rasite daugiau nei 180 tūkst. specialiai mokymuisi ir tobulėjimui skirtų aplikacijų.

Turėdami tinkamus, mobilius ir puikiai veikiančius mokymosi įrankius, išmanūs, techologijoms ir naujovėms atviri moksleiviai ir studentai, gali maksimaliai išnaudoti savo galimybes ir mėgautis naujos kartos mokymosi privalumais.

Geriausių įrenginių pasiūlymų mokslams ir studijoms ieškokite „Apple“ įgaliotų partnerių parduotuvėse.

Šiuo metu, įsigiję bet kurį „MacBook“ modelį, „Apple TV+“ interneto televizija visus metus galėsite naudotis nemokamai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai