Socialiniame tinkle „Facebook“, kiek pašiepdamas situaciją dėl kilusio ažiotažo apie anglų kalbos egzaminą, vienas dvyliktokų grupės narys kelia iniciatyvą rengti protesto akciją. Tiesa, idėjos autorius – nebe mokinys, o studentas. Visgi, minčiai pritariančių yra.
15min sulaukė mažiausiai šešių nusiskundimų dėl egzamino metu leisto klausymo užduoties įrašo.
Vienas iš besikreipusiųjų į 15min rašo: „Dalis diskų, kuriuose buvo įrašyta užduotis, buvo sugadinti ir striginėjo. Iš abiturientų socialiniuose tinkluose padarytų įrašų galima suprasti, kad tai ne vienetinis atvejis. Dėl stringančių diskų tarp egzamino vykdytojų ir kandidatų vyko sąmyšis. Mokiniai nežinojo, ką daryti. Kol vykdytojai bandė paleisti diskus, mokiniai pasimetę laukė, bet galiausiai klausymas buvo perkeltas iš pradžios į galą ir todėl dalis mokinių nespėjo pabaigti rašymo užduočių. Abiturientai net juokavo, kad Egzaminų centrui reikia skirti 2% gyventojų mokesčių, kad nupirktų geresnius diskus.“
Tas pats mokinys teigia iš savo pažįstamų rato nesutikęs abituriento, kuris nebūtų sunerimęs dėl ketvirtos egzamino klausymo užduoties.
„Užduočių lape turėjome perfrazuotą tekstą ir iš įrašo turėjome įrašyti praleistus žodžius. Net ir patys geriausi mokiniai nesugebėjo padaryti visos užduoties, nes įrašytas tekstas buvo skaitomas labai greitai, be pauzių, neaiškiai. Socialiniuose tinkluose kilo pasipiktinimas“, – rašo abiturientas.
Jo įsitikinimu, NEC, pastebėjęs šią problemą, pirmadienį vakare svetainėje paskelbė užduotis su pakeistu ketvirtos užduoties įrašu – „daug lėtesniu ir geresnės kokybės“.
„Manau, tai bandymas atsikratyti kaltės, nes įrašas yra geras ir čia nėra ko skųstis“, – rašo moksleivis.
NEC neigia, kad egzamino metu buvo klausomasi kito anglų kalbos užduoties įrašo nei to, kuris paskelbtas svetainėje čia. Be to, priduria esantis tikras, kad, kaip ir ankstesniais metais, bus dalis kandidatų, kurie atlikdami šią – ketvirtąją klausymo – užduotį gaus maksimalius taškus.
„Užduoties įrašas egzaminui buvo tiražuojamas (dauginamas) iš to paties kompaktinio disko, iš kurio buvo paskelbtas ir įrašas interneto svetainėje.
Gavus užklausą dėl egzamino vykdymo metu naudoto įrašo trukmės ir viešai paskelbto įrašo trukmės, atlikome iš egzamino vykdymo centrų gautų ir atsitiktinai atrinktų kompaktinių diskų įrašų analizę.
Patvirtiname, kad visų keturių klausymo užduoties dalių įrašų trukmės NEC interneto svetainėje ir kompaktiniuose diskuose yra identiškos. Atitinkamai pirmosios dalies trukmė – 9 min. 08 sek., antrosios – 6 min. 23 sek., trečiosios – 5 min. 52 sek., ketvirtosios dalies – 6 min. 52 sek.
Todėl prielaida, kad egzamino metu įraše skambėjusių įrašytų balsų kalbėjimo tempas arba pauzės galėjo būti skirtingos, yra nepagrįsta“, – atsakyme 15min rašo Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė.
Ji tikino negalinti komentuoti anksčiau aptartos situacijos dėl egzamino metu stringančių kompaktinių diskų ir mokinių pasimetimo laukiant, kol jie bus pataisyti. Esant nesklandumams, egzamino vykdytojai vadovaujasi NEC parengta instrukcija.
„Negalime komentuoti, kodėl mokiniai, žinodami, kaip turi elgtis egzamino vykdytojai ir ko gali tikėtis iškilus galimiems techniniams nesklandumams, nekėlė klausimo apie tai egzamino vykdymo metu. Už brandos egzaminų vykdymą, centrų aprūpinimą reikiamomis priemonėmis atsakingos savivaldybių administracijos“, – tikina S.Vingelienė.
NEC, kaip teigia direktorė, šiuo metu yra gavęs penkių kandidatų prašymus dėl pasitaikiusių egzamino vykdymo nesklandumų.
„Jie yra persiųsti atitinkamų savivaldybių administracijų švietimo padaliniams ištirti“, – žada NEC.
Šeštadienį valstybinį brandos anglų egzaminą laikė 20 634 mokiniai.
Kitą – informacinių technologijų – egzaminą mokiniai laikys gegužės 12 dieną. Visą tvarkaraštį rasite čia.