„Jokios įtakos finansavimo šaltinis mokiniui, pasirinkusiam neformaliojo švietimo veiklą, neturės, nenukentės ir neformaliojo švietimo paslaugų teikėjai. Priešingai – tikimasi, kad tai leis išplėsti vaikų neformaliojo švietimo galimybes“, – rašoma Vyriausybės pranešime.
ES lėšų neformaliam ugdymui prireikė po to, kai Švietimo ir mokslo ministerija pažadėjo iš biudžeto neformaliajam ugdymui skirtomis lėšomis kelti mokytojų algas. Skelbta, kad iš neformaliojo švietimo krepšelio bus paimti 6 mln. eurų.
Šiuos pinigus ir dar 2 mln. eurų iš Vyriausybės išsikovojo vasario pabaigoje – kovo pradžioje streikavę pedagogai.
Šiuos pinigus ir dar 2 mln. eurų iš Vyriausybės išsikovojo vasario pabaigoje – kovo pradžioje streikavę pedagogai.
Taip pat Vyriausybė, trečiadienį pakoregavusi mokinio krepšelio lėšų skirstymo metodiką, numatė mažinti mokyklų valdymui skiriamų lėšų dalį.
Nuo rugsėjo mokyklos ugdymo procesui organizuoti ir valdyti galės būti skiriama ne daugiau kaip 10 proc. nuo lėšų, skirtų ugdymo planui įgyvendinti, išskyrus kaimo gyvenamojoje vietovėje esančias mokyklas, turinčias iki 120 mokinių.
Joms numatoma ne daugiau kaip 13 proc. nuo lėšų, skirtų ugdymo planui įgyvendinti. Ne mažiau kaip 4 proc. lėšų turės būti skiriama psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti ir paslaugoms apmokėti.