Noriu tapti mokytoju – kokį kelią pasirinkti?

Nuo birželio 1 d. vyksta priėmimas į visas studijų programas, taip pat ir į metus trunkančias profesines pedagogines studijas. Į jas kviečiami jau turintieji aukštąjį išsilavinimą ir norintieji įgyti pedagogo kvalifikaciją. Tai vienas iš trijų pagrindinių būdų tapti mokytoju, rašoma ŠMSM pranešime spaudai.
Mokytojų, kuriems daugiau nei 65 metai, Lietuvoje yra dvigubai daugiau nei tų, kuriems yra mažiau nei 25-eri.
Mokytojai / 123rf nuotr.

Stojantieji į aukštąsias mokyklas taip pat kviečiami rinktis bakalauro arba gretutines pedagogikos studijas. Šių ir profesinių pedagoginių studijų studentai turi galimybę gauti tikslinę stipendiją.

1. Bakalauro studijos baigus mokyklą

Įgijusieji vidurinį išsilavinimą gali rinktis bakalauro pedagogikos studijas aukštojoje mokykloje. Šiemet siekiama neriboti priėmimo į valstybės finansuojamas šių studijų vietas – numatoma priimti visus stojančiuosius, atitinkančius stojimo į valstybės finansuojamas vietas reikalavimus.

· Stojant į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose reikia būti išlaikius bent 3 valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą. Minimali egzaminų išlaikymo riba – 16 balų.

· Stojant į universitetus, 5 iš privalomų mokytis dalykų geriausių metinių įvertinimų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7, į kolegijas – ne mažesnis nei 6.

· Minimalus stojamasis konkursinis balas stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose yra 5,4, o kolegijose, taip pat stojantiesiems į trumposios pakopos studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, – 4,3.

Prašymus studijuoti aukštosiose mokyklose galima teikti iki liepos 28 d.

2. Gretutinės studijos pasirinkus kitą specialybę

Kai kurių aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos studentai, norintys greta pagrindinės studijų programos studijuoti ir pedagogiką, gali rinktis gretutines pedagogines studijas.

Tokią galimybę turi ir studijuojantieji valstybės finansuojamose, ir nefinansuojamuose studijų vietose. Užbaigus gretutines pedagogines studijas absolventams suteikiama pedagogo kvalifikacija.

Registruotis gretutinėms studijoms galima jau įstojus į norimą studijuoti pagrindinę studijų programą ir prasidėjus studijų procesui. Stojantieji ir jau esami studentai kviečiami domėtis, ar aukštoji mokykla teikia galimybę pasirinktoje studijų programoje rinktis ir gretutines studijas.

3. Profesinės studijos jau įgijus aukštąjį išsilavinimą

Aukštosios mokyklos norintiesiems tapti pedagogais ir jau įgijusiems aukštąjį išsilavinimą siūlo rinktis pedagogines profesines studijas. Tai – profesinę kvalifikaciją teikiančios studijos, į kurias priimami absolventai, užbaigę bent bakalauro studijas. Jose pedagogikos mokomasi vienerius metus.

Atsižvelgus į vis didėjantį besirenkančiųjų tokias studijas skaičių, šiemet į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 416 studentų. Tai 31 studentu daugiau, nei planuota praėjusiais metais (385).

Pedagogikos studentams – virš 500 eurų siekiančios stipendijos

Didžiausio poreikio pedagogikos specializacijas – matematiką, lietuvių kalbą ir literatūrą, prancūzų kalbą, vokiečių kalbą, fiziką, chemiją, biologiją, istoriją, geografiją, informacines technologijas, pradinį ugdymą ir specialiąją pedagogiką – pasirinkę studentai turės galimybę gauti tikslines stipendijas.

Įstojusieji į valstybės finansuojamas šių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas, priklausomai nuo akademinių rezultatų, galės kas mėnesį gauti 319 eurų (6,5 BSI) dydžio paramą.

Minėtų specializacijų pedagoginių profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentai galės gauti tikslinę išmoką, kuri siekia 539 eurų (11 BSI). Tikslinė išmoka numatyta studentams, kurie sudarys sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir įsipareigos baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato.

Galimybės neturintiesiems pedagogo kvalifikacijos

Turintieji aukštąjį išsilavinimą ir norintieji tapti dalyko mokytojais pedagogo kvalifikaciją gali įgyti ir dirbdami mokykloje. Studijų aukštojoje mokykloje metu reikia būti surinkus bent 60 norimo mokyti dalyko kreditų.

Pavyzdžiui, surinkus 60 matematikos dalyko kreditų, galima pradėti dirbti matematikos mokytoju, net jeigu užbaigta studijų programa nėra įrašyta reikalavimų mokytojų kvalifikacijai apraše.

Tokiu būdu pradėjus dirbti mokykloje pedagogo kvalifikaciją reikia įgyti profesinėse pedagoginėse studijose per dvejus metus nuo darbo pradžios.

Norintieji tapti mokytojais daugiau aktualios informacijos gali rasti interneto svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų