„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Nusirašinėk legaliai: naudok savo smegenis“: ar norėtumėte skristi lėktuvu, kurio pilotas studijas baigė sukčiaudamas?

Vilniaus Gedimino techniko universiteto studentų atstovybės (VGTU SA) prezidentas Dionis Marcinkevičius tikino, kad nusirašinėjimas yra ta problema, kuri auga kiekviename universitete. Tam, kad studentai pamatytų, kokių įgūdžių jie netenka nusirašinėdami, buvo pradėtas projektas „Nusirašinėk legaliai: naudok savo smegenis“.
Nusirašinėjimas
Nusirašinėjimas / 123rf.com nuotr.

D.Marcinkevičius mano, kad nusirašinėjimo problema universitetuose gali kilti dėl sunkaus mokslo. Nusirašinėjimo būdai plinta lygiagrečiai su technologijomis – jau nebeužtenka paprastų popierinių paruoštukų, į egzaminus studentai eina „apsiginklavę“ įvairia technika. Pašnekovo teigimu, tokių informacijos „vagysčių“ beveik neįmanoma sustabdyti.

„Iš pirmo karto vieni atlieka viską sąžiningai, kiti ieško lengvesnių kelių ir nusirašinėja. Nėra jokių įrankių, kurie galėtų sustabdyti tokio verslo plitimą“, – teigė D.Marcinkevičius.

Reikia galvoti apie ateitį

„Jei nori sėkmingai gyventi Lietuvoje, suprask, kad reikia prisitaikyti“, – teigė S.Muravjovas.

„Projekto metu mes kalbiname įvairius pramogų pasaulio žmones, verslo atstovus, būsimus darbdavius. Norime parodyti, kokia yra jų nuomonė, ir gal paprasčiau pasakyti „Tu turi pasirinkimo teisę“. Jeigu tu tikrai nori tapti geru specialistu, o ateityje – ir geru darbdaviu, tu privalai būti sąžiningas savo studijų metu tam, kad įgytum pakankamai kompetencijų, įgūdžių, žinių“, – projektą pristatė pašnekovas.

„Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas pasakojo, kad prieš keletą metų buvo atliktas tyrimas, kuriuo buvo nustatyta, kad jaunimas nori dirbti ir mokytis sąžiningai, tačiau kitokį kelią jie kartais būna priversti rinktis dėl nepalaikymo iš kitų pusių, pavyzdžiui, universitetų administracijos.

„Jei nori sėkmingai gyventi Lietuvoje, suprask, kad reikia prisitaikyti“, – teigė S.Muravjovas.

Ragina žinomi asmenys

Bandau įsivaizduoti lėktuvo pilotą, kuris savo studijų metu nusirašė „lėktuvo valdymą avarinių situacijų metu“. Dabar pagalvojus tai kelia šypseną, bet keleiviams turbūt nelabai pavyktų šypsotis

VGTU SA Ryšių su visuomene vadovė Skaistė Petrošiūtė, kuri subūrė žinomus asmenis į šį projektą, „Žinių radijo“ eteryje pristatė jai labiausiai įsiminusią Iljos Laurso citatą:

„Žinių reikia tau ir tavo karjerai. Bandau įsivaizduoti lėktuvo pilotą, kuris savo studijų metu nusirašė „lėktuvo valdymą avarinių situacijų metu“. Dabar pagalvojus tai kelia šypseną, bet keleiviams turbūt nelabai pavyktų šypsotis.  Praradęs reikiamas žinias tu nelavini savęs, savo proto.“

Projekto dalyviais sutiko tapti studentas, „Makaliaus“ kelionių agentūros įkūrėjas Rimvydas Širvinskas, radistai Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys, verslininkas Aistis Ramanauskas, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas ir kt.

VGTU Studentų atstovai visus skatina pagalvoti, pasverti visas galimas nusirašinėjimo pasekmes ir tinkamai pasirinkti savo mokymosi strategiją.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų