Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Oksfordo doktorantas T.Hashimoto neabejoja savo pasirinkimu likti dėstyti Lietuvoje

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinės magistrantūros Finansų ekonomikos programai vadovaujantį japoną vis dar stebina, kad daugeliui lietuvių atrodo, jog užsieniečių sprendimas gyventi Lietuvoje yra neracionalus ir keistas. Pusę pasaulio išmaišęs Tomoyuki Hashimoto bakalauro studijas baigė Bostono universitete (Jungtinėse Amerikos Valstijose), Politikos mokslų magistrantūros studijas tęsė Londono ekonomikos ir politikos universitete (Didžiojoje Britanijoje, angl. The London School of Economics and Political Science), o jau netrukus doktorantūros Finansų geografijos studijas pasirinko prestižiniame Oksfordo universitete, kur planuoja įgyti daktaro laipsnį.
T.Hashimoto, ISM Tarptautinės magistrantūros Finansų ekonomikos programos direktorius
T.Hashimoto, ISM Tarptautinės magistrantūros Finansų ekonomikos programos direktorius / Partnerio nuotr.

Kuria tarptautišką aplinką

Paklaustas, su kokiais lūkesčiais atvyko į mūsų šalį, pašnekovas juokiasi, kad pirmiausia siekis yra Lietuvoje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, sukurti kiek britišką, ypač Oksfordo universiteto mokymosi kultūrai būdingą atmosferą.

„ISM Tarptautinės magistrantūros studentai atkeliauja ne tik iš Lietuvos, o iš viso pasaulio. Finansų ekonomikos paskaitos vyksta vakarais, taigi dauguma studentų yra dirbantys asmenys arba užsiimantys įvairiomis veiklomis dienos metu. Šioje programoje dėsto daugybė profesorių, kurie yra tiek savo srities ekspertai-praktikai, tiek ir akademikai, o tai yra geriausia kombinacija, kurią gali gauti studentas. Taigi, jeigu jūs neturite galimybės išvykti studijuoti į kitą šalį, užsienį galite atrasti ir čia“, – privalumus vardija ISM Finansų ekonomikos programos vadovas.

Dėstytojo teigimu, Finansų ekonomikos programos išskirtinumas yra tas, kad čia aptariamos pačios įvairiausios pasaulio ekonomikos tendencijos, o studentams dėstyti atvyksta skirtingi lektoriai iš viso pasaulio universitetų.

„ISM Vadybos ir ekonomikos universitete Europos ekonomikos kursą dėstau aš, japonas, o socialinės verslo atsakomybės kursą dėsto vokietis, dėl ko jūs galėtumėte ir nusišypsoti. Tačiau tai rodo, kad ISM Vadybos ir ekonomikos universitete nėra jokių stereotipų, susijusių su studentų pilietybe, religija, etnine kilme, nes esame internacionalizuota, globali institucija.“

T. Hashimoto neslepia, kad daugelis žmonių vis paklausia – kodėl jis būna ne Oksforde, o Lietuvoje?

„Atsakau jiems, kad buvimas Finansų ekonomikos direktoriumi čia, Lietuvoje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, tiesiog sutampa su mano požiūriu į gyvenimą – būti pasaulio piliečiu“, – paaiškina T. Hashimoto.

VIDEO: Oksfordo doktorantas T.Hashimoto neabejoja savo pasirinkimu likti dėstyti Lietuvoje

„ISM Vadybos ir ekonomikos universitete mokome analizuoti, tai, kas vyksta pasaulyje, ir tai yra mūsų įsipareigojimas, siekiant suteikti globalų išsilavinimą kiekvienam studijuojančiam. Daugelis studentų dažnai baiminasi, kad jie nestudijavo matematikos, ne taip gerai išmano ekonometriją ar finansus, tačiau jiems nederėtų jaudintis, nes tai yra priežastys, kodėl mes, dėstytojai, ir esame čia. Mes jums pirmiausia padedame kurti geresnę visuomenę. Tai yra socialinis jūsų ir universiteto kontraktas –suteikiame jums naujų žinių, o jūs, įgiję patirties, praturtinate pasaulį naujomis idėjomis“, – sako programos direktorius.

Žinias taiko ambasadoje

Dar prieš pradėdamas studijuoti ISM Vadybos ir ekonomikos universitete iš Gruzijos kilęs jaunuolis Giorgi Abesadze Finansų ekonomikos magistrantūros studijas pradėjo jau dirbdamas Gruzijos ambasados finansų skyriuje. Bakalauro Verslo administravimo studijas Tbilisio laisvajame universitete baigęs vaikinas jau studijuodamas sėkmingai įsitvirtino Lietuvoje, tačiau net neabejoja, kad sėkmingą karjeros augimą mūsų šalyje garantavo žinios, gautos Tarptautinės magistrantūros studijose ISM universitete.

„Aplinka ISM universitete yra puiki. Aukštos kvalifikacijos dėstytojai iš Lietuvos ir užsienio dalijasi tiek teorinėmis žiniomis, tiek ir praktine patirtimi. Dėstytojai yra labai dėmesingi studentams bei ypač rūpinasi švietimo kokybe. Studijų metu aš gilinau savo žinias finansų ir ekonomikos srityse. Esu įsitikinęs, kad žinios ir įgūdžiai, kuriuos įgijau ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, padėjo man dabartiniame darbe bei prisidės prie sėkmingos karjeros kūrimo ateityje Lietuvoje, Gruzijoje ar bet kurioje kitoje Europos šalyje“, – įsitikinęs G. Abesadze.

Šiemet diplomą atsiėmęs vaikinas negaili gerų žodžių dėstytojams ir su malonumu prisimena studijas universitete ir neįkainojamų žinių suteikusius dėstytojus.

„ISM universitete yra išlikusių daug gerų prisiminimų, be to čia susiradau daug draugų. Maloniausia yra prisiminti darbus grupėje, kuriuos turėjome daryti studijų metu. Tokio pobūdžio užduotys yra labai naudingos, kadangi mokymo procesą padaro ir naudingą, ir smagų. Turėjau privilegijų bendrauti su labai kvalifikuotas profesoriais, daugelis jų ne tik dalijosi patirtimi, bet ir davė mums daugybę patarimų ir įgūdžių, kaip dirbti darbe“, – džiaugėsi ISM alumnas.

Grįžo studijuoti į Lietuvą

Į Lietuvą po studijų Didžiojoje Britanijoje sugrįžęs Jonas Raulynaitis neslepia, kad grįžti į Lietuvą studijuoti nelabai norėjo ir buvo kritiškos nuomonės apie antrosios pakopos studijas mūsų šalyje, tačiau nuomonę teko greitai pakeisti.

„Prieš stodamas į ISM universitetą buvau gana kritiškai nusiteikęs – kadangi bakalaurą baigiau Didžiojoje Britanijoje, kaip ir dažnas užsienyje pasimokęs jaunuolis buvau linkęs nuvertinti mokslus Lietuvoje ar tiesiog pervertinti mokslus užsienyje. Tačiau nuomonę pakeičiau gana greitai – galimybė tiek paskaitų metu, tiek po paskaitų nuolat bendrauti su dėstytojais buvo būtent tai, ko pasigedau pirmaujančiame Didžiosios Britanijos Vorviko universitete (angl. University of Warwick)“, – teigia J.Raulynaitis.

Partnerio nuotr./Jonas Raulynaitis, ISM universiteto Finansų ekonomikos magistrantas
Partnerio nuotr./Jonas Raulynaitis, ISM universiteto Finansų ekonomikos magistrantas

Šiuo metu finansų analitiku vienoje iš didžiausių Lietuvos verslo grupių – SBA valdančioje įmonėje dirbantis Jonas teigia, kad ISM universitete itin vertina individualų dėmesį kiekvienam studentui.

„Pirmas įspūdis apie ISM universitetą buvo – kaip lengvai dėstytojai dalijasi žiniomis bei patirtimi. Ar net, pavyzdžiui, rekomenduojamų knygų sąrašais, kurie nebūtinai susiję su dėstomais dalykais, o tiesiog įsiminusios ir jiems patikusios skaitytos knygos. Štai Didžiojoje Britanijoje auditorijose sėdėdavo ne 20 žmonių, kaip čia, ISM universitete, o po 300 ar net 400 žmonių. ISM pateikiama labai kokybiška studijų medžiaga – taigi visa kita priklauso nuo studentų motyvacijos. Privalumas yra ir tai, kad ISM vardas darbdavių gretose tikrai yra žinomas, o gebėjimas suderinti darbą bei studijas atskleidžia asmens poreikį nuolat tobulėti ir mokytis“, – sakė ISM magistrantas.

Studijų kokybės centro duomenimis, Finansų ekonomikos programos absolventai lengvai įsitvirtina darbo rinkoje, o MOSTA (Mokslų ir studijų stebėsenos ir analizės centras) pažymi, kad Finansų ekonomikos programos absolventų vidutinių atlyginimų statistika rinkoje yra viena geriausių.

ISM Finansų ekonomikos magistrantūros programoje siekiama išugdyti kritinį-analitinį požiūrį į verslo įmonių finansų valdymą, finansų rinkų struktūrą ir veikimo principus, finansinių instrumentų pasiūlą bei naujų instrumentų kūrimo galimybes, mikro ir makroekonominius veiksnius, darančius įtaką finansinių paslaugų bei produktų paklausos ir pasiūlos svyravimams.

ISM Tarptautinės magistrantūros studijos skirtos į sėkmę orientuotiems verslo, ekonomikos, finansų, rinkodaros ir inovacijų sričių specialistams, siekiantiems kokybiško tarptautinio išsilavinimo.

Daugiau informacijos apie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūros studijas rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?