„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pažeidimai profesinėse mokyklose: pastatų nuoma be leidimų ir įdarbinti giminaičiai

Švietimo ir mokslo ministerijos auditas nustatė pažeidimų keliolikoje profesinių mokyklų, tarp jų – nesuderinta pastatų nuoma ar įdarbinami giminaičiai.
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Atlikto audito išvados padėjo suprasti situaciją bendrai, kas daug metų vyko profesinio mokymo įstaigose, kiek šiame sektoriuje buvo aplaidumo. (...) Mokymo įstaigų vadovų savivalė ir neskaidrumas, kurie meta šešėlį ir ant sėkmingai dirbančių profesinio mokymo įstaigų, nebus toleruojami“, – antradienį išplatintame pranešime cituojama švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pasak jos, profesinės mokyklos pertvarkomos iš esmės, bus keliami aukštesni reikalavimai įstaigų vadovams ir mokytojams.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

Audito metu daugiausia pažeidimų nustatyta Šilutės žemės ūkio mokykloje, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykloje, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Anot auditą atlikusios ministerijos, giminystės ryšiais susiję žmonės buvo įdarbinti dviejose profesinėse mokyklose. Keletas tokių asmenų dirbo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Šilutės žemės ūkio mokykloje ekonomiste puse etato įdarbinta direktoriaus žmona. Kauno informacinių technologijų mokykloje ir Šilutės žemės ūkio mokykloje direktoriai įdarbino save mokytojais, nesuderinę šio sprendimo su ministerija.

Audito metu taip pat nustatyta, kad Kauno informacinių technologijų mokykloje, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykloje, Šilutės žemės ūkio mokykloje ir Aukštadvario žemės ūkio mokykloje valstybės nekilnojamasis turtas (NT) buvo nuomojamas tretiesiems asmenims neturint tam leidimų.

Kai kuriose profesinio mokymo įstaigose nekilnojamasis turtas nebuvo įregistruotas Nekilnojamojo turto registre, mokyklos taip pat turėjo perteklinio NT, nereikalingo funkcijoms atlikti.

Anot ministerijos, dalis žemės sklypų, kuriais naudojasi įstaigos, neturi teisinio pagrindo – nėra sutarčių su Nacionaline žemės tarnyba, o turtas, gautas iš trečiųjų asmenų pagal sutartis, neįtrauktas į apskaitą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Švietimo ir mokslo ministerija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Švietimo ir mokslo ministerija

Klaipėdos turizmo mokykla nurodė organizavusi mokymą pameistrystės forma 59 mokiniams, tačiau 2016 metais tokių mokinių nebuvo išvis, mokykla nepateikė nė vienos tokios sutarties.

Atlikus auditą taip pat nustatyta pažeidimų išmokant skatinamąsias išmokas ar premijas, dviejose profesinėse mokyklose darbuotojams buvo mokami didesni priedai, nei leidžia įstatymai.

Lietuvoje veikia 70 profesinio mokymo įstaigų, pavaldžių Švietimo ir mokslo ministerijai. 44 iš jų yra biudžetinės, kitos – viešosios įstaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų