Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Planuojama, kad Lietuvoje liks trijų tipų universitetinės aukštosios mokyklos

Darbo grupė, kuri rengia valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo planą, šią savaitę sutarė, kad Lietuvoje galėtų likti trijų tipų universitetinės aukštosios mokyklos.
Ceremonijos akimirka
Ceremonijos akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Sutarta, kad pertvarkytame tinkle galėtų likti trijų tipų universitetinės aukštosios mokyklos: klasikinis plačios aprėpties universitetas, technologijos universitetas ir specializuota akademija. Dėl nedidelės aukštojo mokslo sistemos apimties pastarieji du tipai gali būti plačios aprėpties universiteto dalimi“, – ketvirtadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

Vilniuje ir Kaune siūloma telkti po vieną klasikinį universitetą. Dėl kitų tipų ir konkrečių aukštųjų mokyklų darbo grupė svarstys vėlesniuose posėdžiuose. Sutarta, kad tos pačios krypties studijos viename mieste neturėtų būti dubliuojamos.

Be to, darbo grupė sutarė, kad Vilniaus universitetų filialai Kaune ir Kauno universitetų filialai Vilniuje nėra tikslingi, tačiau didžiųjų universitetų filialai galėtų veikti mažesniuose miestuose, jei juose būtų pakankamas aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų poreikis.

„Rengiant planą, kurio pagrindinis tikslas yra pagerinti mokslo ir studijų kokybę, svarbu numatyti, kaip su turimais resursais pasiekti geriausių rezultatų – kaip racionaliai ir tikslingai sutelkti išteklius, kaip, kur ir kurias mokslo ir studijų sritis sustiprinti. Turime vadovautis ne pageidavimais, o aiškiais kriterijais: kokybės, efektyvumo, atitikties šalies ir regionų poreikiams, finansinio pagrįstumo“, – pranešime sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Ministro pirmininko sudarytai darbo grupei vadovauja J.Petrauskienė. Pasiūlymus dėl valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo darbo grupei pavesta parengti iki balandžio pabaigos. Darbo grupė nagrinėja daugiau kaip keturias dešimtis suinteresuotų institucijų pasiūlymų dėl pertvarkos, tačiau žadama, kad nė vienas iš universitetų pasiūlytų planų nebus imamas kaip pagrindas.

Galutinai dėl universitetų pertvarkos spręs Seimas.

Sausį premjeras Saulius Skvernelis, su švietimo ir mokslo ministre J.Petrauskiene pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, sakė, kad Lietuvoje galėtų likti iki penkių universitetų, nors pabrėžė, kad tai nėra galutinis skaičius.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 14 valstybinių universitetų bei kelios dešimtys kolegijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai