Klauso Mehnerto institutas, veikęs Kaliningrado valstybiniame technikos universitete, dėl politinių priežasčių 2016 metais nutraukė Europos studijų magistrantūros studijų programą. Per dešimtmetį išsilavinimą čia įgijo apie 250 studentų iš 20 šalių. Šiandien atsirado galimybė Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutą perkelti į Klaipėdą, į Klaipėdos universitetą.
Nuo 2018 m. pavasario semestro KU Socialinių mokslų fakultete startuos jungtinė Europos studijų magistrantūros studijų programa, vykdoma kartu su Rostoko universitetu. Programa bus vykdoma vokiečių kalba, dėstyti atvyks dėstytojai iš Rostoko universiteto, žymūs mokslo ir politikos veikėjai iš Vokietijos ir Europos Sąjungos institucijų.
„Instituto atsiradimas Klaipėdoje ir ES Baltijos jūros regiono pareigūnų apsilankymas rodo, kad Vokietijai mūsų regionas yra aktualus, universitetas vaidina svarbų vaidmenį mokslo ir politikos integracijos procese“, – kalbėjo Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto vykdomasis direktorius, Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas doc. dr. Arūnas Baublys. Jo teigimu, studentai, baigę Europos studijų magistrantūrą, taps ekspertais, kurie išmanys Europos ekonomiką, kultūrą, teisę, politiką. Absolventai galės dirbti Europos Sąjungos institucijose.
Vyks diskusija
Penktadienį Klaipėdos universitete vyks mokslinė diskusija „Regioninė Europa“, kurią organizuoja Klaipėdos universitetas ir Aacheno Europos akademija. Renginyje sveikinimo žodį tars KU rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas ir Klauso Mehnerto Europos mokslų ir tyrimų instituto prie Klaipėdos universiteto vadovas prof. (em.) dr. Winfriedas Böttcheris. Pranešimus skaitys ir kvies diskutuoti Europos Sąjungos pareigūnai: Baltijos jūros valstybių tarybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Berndas Hemingwayus skaitys pranešimą „Baltijos jūros valstybių tarybos reikšmė šiaurės regionui“, Europos regionų komiteto pirmininkas Karlas Heinzas Lambertzas – „Europos Sąjunga miestų ir regionų atžvilgiu: esamos padėties vertinimas“.