Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prasidėjo priėmimas į aukštąsias mokyklas, jis baigsis rugsėjo pradžioje

Pirmadienį prasideda visą vasarą truksiantis bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Šiemet studijų programas siūlys 17 universitetų ir 19 kolegijų, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).
Studentai
Studentai / 123rf.com

„Šie metai stojantiesiems bus išskirtinai palankūs gauti valstybės finansavimą pasirinktoms studijoms, nes valstybė pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms skyrė net 16,4 tūkst. vietų (2019 metais – 13 tūkst.) ir dar 130 studijų stipendijų, Vidaus reikalų ministerija skyrė tikslinių vietų Policijos veiklos ir kitoms studijų programoms, būsimi mokytojai gaus 300 eurų stipendijas“, – sakė LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.

Norintieji studijuoti universitetuose ir kolegijose turi teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje, jungdamiesi per LAMA BPO tinklalapį.

Priėmimą sudarys du etapai: pagrindinis ir papildomas.

Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 18 dienos 12 valandos.

Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį.

Šio etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 22 dieną. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti nuo rugpjūčio 24-osios iki rugpjūčio 26-osios.

LAMA BPO teigimu, stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacija bus vertinama nuo birželio 8-osios. Kitaip nei anksčiau tai bus daroma nuotoliniu būdu, ir ją sudarys viena dalis – pokalbis.

Pretenduojantiesiems stoti į menų studijas stojamųjų egzaminų sesija nuo birželio 25-osios taip pat vyks nuotoliniu būdu, o nuo liepos 20-osios bus organizuojami egzaminai tvarkaraštyje nurodytose vietose.

Kaip ir iki šiol, pretenduoti tiek į bet kurią ugdymo programą, kurią baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, tiek į meno krypčių studijų programas gali tik teigiamą įvertinimą gavę stojantieji.

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui, nuo rugpjūčio 28-osios iki rugpjūčio 31-osios norintieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime.

Į valstybės finansuojamą studijų vietą galės pretenduoti tik per pagrindinį priėmimą nesudarę jokios sutarties arba sudarę valstybės nefinansuojamų studijų sutartį.

Šiuo laikotarpiu taip pat numatytas ir motyvacijos vertinimas tiems, kurie jame nedalyvavo pagrindinio priėmimo metu. Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks iki rugsėjo 4 dienos.

Stojamojo balo kartelė valstybės finansuojamoms vietoms šiemet išlaikoma tokia pat, kaip pernai – minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijas –
4,3.

Abiturientai, pretenduojantys stoti į valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę mažiausiai tris
brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) bei matematikos. Visų jų minimali išlaikymo riba – 16 balų, išskyrus stojantiesiems į menų studijų krypčių grupės studijų programas, čia matematikos egzamino laikyti nereikia.

Skaičiuojamas bus ir mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, bus ne mažesnis negu septyni, į kolegijas – ne mažesnis negu šeši.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos