Prezidentės spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad į Seimo rudens sesijos darbotvarkę D.Grybauskaitė, be kita ko, siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurios keltų reikalavimus profesinio mokymo kokybei ir orientuotų profesinį mokymą į Lietuvos darbo rinkos bei verslo plėtros interesus.
Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė BNS teigė, kad pagal pataisas, kurias numatoma registruoti artimiausiu metu, planuojama profesinio mokymo kokybę kelti per didesnę atskaitomybę socialiniams partneriams, pirmiausia darbdaviams.
Yra siekiama suteikti daugiau svarbos mokymuisi darbo vietoje, didesnio orientavimo į pameistrystę.
„Keisis profesinių mokyklų vertinimo sistema į ją labiau įtraukiant socialinius partnerius (...).Yra siekiama suteikti daugiau svarbos mokymuisi darbo vietoje, didesnio orientavimo į pameistrystę, mes suprantame, kad tikimasi didesnio socialinių partnerių ne tik dalyvavimo, bet ir didesnio darbdavių (finansinio) prisidėjimo“, – aiškino ji.
Patarėja atkreipė dėmesį, kad tobulinant profesinio mokymo turinį žingsnių jau anksčiau ėmėsi Švietimo ir mokslo ministerija.
„Praėjusiu programavimo periodu buvo parengta ne viena profesinio ugdymo modulinė programa, taip pat buvo parengti profesinio rengimo standartai“, – sakė S.Mačiukaitė-Žvinienė.
Anot jos, pertvarkant profesinį mokymą turėtų mažėti ugdymo įstaigų.
„Čia labiau galėtų Švietimo ir mokslo ministerija pakomentuoti, nes ir Vyriausybės programoje yra numatyta profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarka“, – sakė ji.
Be kita ko, prezidentės pataisos turėtų numatyti, kaip tobulinti profesinio orientavimo sistemą – kad jis prasidėtų kuo ankstyvesniame amžiuje ir būtų sisteminis. Didesnių pokyčių atrankoje į profesines mokyklas nenumatoma – jau šiemet jis vyko centralizuotai, per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendrajam priėmimui organizuoti.
Teikti Profesinio mokymo įstatymo pataisas prezidentė žadėjo ir prasidedant 2016 metų Seimo rudens sesijai bei 2017 metų Seimo pavasario sesijai.