V.Būdienė pabrėžia, kad tęsiant aukštojo mokslo reformą, reikia tobulinti kai kuriuos dalykus, tarp jų – studijų finansavimo sistemą.
„Kai kurie dalykai tęsiant reformą turėtų būti galbūt šiek tiek keičiami, pataisyti. Studijų sistema, ypač jos finansavimas, turėtų tapti solidaresniu, nes dabar tas didžiulis atotrūkis tarp nieko nemokančių ir mokančių pilną kainą daug ką varo į neviltį“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė patarėja.
„Kada nors turėsime situaciją, kai dviejuose kabinetuose sėdėdami du šeimos gydytojai – vienas bus baigęs medicinos studijas be skolų, be paskolų, o kitas ilgą laiką turės tempti tą skolų naštą. Šiuo atveju solidarumo sistemoje reikėtų daugiau“, – pridūrė ji.
Nepaisant to, kad sistemą reikia tobulinti, po Seimo rinkimų naujai valdžiai atšaukti auštojo mokslo reformą, pasak V.Būdienės, būtų klaida. Patarėja teigė, kad susitarimo būtinybę aukštojo mokslo srityje savo metiniame pranešime minėjo ir prezidentė.
„Nubraukti viską būtų klaidinga, taigi manyčiau, kad susitarimo kvietimas švietimo sričiai reikštų reformų tęstinumą ir tolesnį jų tobulinimą“, – sakė D.Grybauskaitės patarėja.
„Tokio masto reformos kaip studijų reforma negali vykti labai greitai, ir rezultatai labai greitai nepasimato. Todėl būtų visiškai neprotinga, jeigu atėjus naujam Seimui, naujai Vyriausybei iš esmės būtų peržiūrimi reformos principai, tuo labiau tai būtų netinkama, kad didžioji dalis politinų partijų dar 2007-aisiais susitarė dėl pagrindinių mokslo ir studijų pertvarkos principų“, – kalbėjo ji.