Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prezidento prašoma imtis iniciatyvos sprendžiant krizę švietimo sistemoje

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ketvirtadienį, spalio 3 d., kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentą Gitaną Nausėdą informuodama jį apie nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. pradėto taikyti mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelio trūkumus, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
Mokytojai palieka Švietimo ir mokslo ministeriją
Mokytojų streikas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Anot LŠDPS, nors po pernai įvykusio mokytojų streiko šiais metais modelis pakoreguotas, tačiau problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo.

„Įstaigų vadovai, nustatę mokytojams tam tikras metines normas ir patvirtinę pamokų tvarkaraščius, mano, kad tuo jų pareiga užtikrinti darbuotojų faktiškai dirbto darbo laiko apskaitą yra įvykdyta. Tačiau realybė yra kitokia, – teigiama rašte šalies vadovui. – Jeigu mokytojas nori tinkamai atlikti darbą kontaktinių valandų metu (pamokose), jis turi dirbti papildomai po darbo valandų ir ruoštis pamokoms, nes darbo laiku tai padaryti tiesiog neįmanoma“.

Tuo tarpu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovams, anot profsąjungos, keisti tokią ydingą tvarką trūksta ryžto. Nors ir deklaruojamas noras aiškintis problemas, važiuoti tiesiogiai į mokyklas, tačiau jau spalis, o ministerija dar nėra inicijavusi reikiamų teisės aktų pakeitimų.

„Rugsėjo mėnesį lankiau Lietuvos mokyklas ir kalbėjau su mokytojais. Man nepavyko rasti nė vienos mokyklos, kurioje būtų tinkamai, pagal dabar galiojančius teisės aktus nemeluojant ir neužglaistant situacijos, sudėlioti darbo grafikai, užpildyti darbo apskaitos žiniaraščiai, suderintos darbo užmokesčio sistemos. Mūsų atliktas tyrimas parodė, jog faktiškai mokytojų atliekamas darbas nuo apibrėžiamo teisės aktuose skiriasi iš esmės – kaip diena nuo nakties“, – komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Kadangi iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nesulaukiama reikalingų veiksmų keičiant teisės aktus, Prezidento prašoma pagalbos ir iniciatyvos padėti spręsti iškilusias problemas ir vis gilėjančią krizę švietimo sistemoje.

Pasak A.Navicko, jei artimiausiu metu ministerija ir toliau nesiims sprendimų iš esmės, lieka tik datos klausimas, kada mokytojai vėl bus priversti pasipriešinti neteisybei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais