Anot piketavusių studentų, ši pataisa nėra teisinga, kadangi skirtingose studijų srityse ar skirtingose aukštosiose mokyklose vertinimo kultūra skiriasi ir septynetu vertinami skirtingi žinių lygiai, rašoma Lietuvos studentų sąjungos pranešime.
„Manome, kad studentų finansavimas turėtų būti siejamas su studijų metu įgyjamomis kompetencijomis, išreikštomis ECTS kreditais, kadangi pažymio septyni vertė skirtingose programose skiriasi, o ECTS kreditai visur suprantami vienodai“, – kalbėjo šalia ministerijos piketavęs KTU studentas Mindaugas Valkavičius.
Piketavusių studentų teigimu, priėmus šią pataisą abiturientai ne taip noriai stos į tiksliuosius bei technologinius mokslus, kadangi bijos jau po pirmojo žinių patikrinimo prarasti studijų finansavimą. „Pati studijuoju inžineriją ir žinau, kad net gabiausiems studentams kai kuriuose moduliuose gauti įvertinimą septyni yra sudėtinga. Toks ministrės siūlymas tikrai atbaidytų dalį abiturientų nuo, pavyzdžiui, inžinerinių studijų pasirinkimo, o galbūt ir apskritai nuo studijų Lietuvoje“, – sako pikete dalyvavusi KU studentė Živilė Krikštaponytė.
Ministrės dėmesio nesulaukė
Beveik porą valandų prie Švietimo ir mokslo ministerijos piketavę studentai ministrės A.Pitrėnienės dėmesio taip ir nesulaukė.
„Asmeniškai man atrodo keista, kai ministrė skiria savo laiką laišką parašiusiam moksleiviui, o su studentais, kurie aktyviai pasisako šios pataisos klausimu, ministrė susitikti vis negali ar nenori. Man kyla klausimas, ar tikrai ministrė atstovauja vienos didžiausių suinteresuotų šalių – studentų – požiūrį“, – teigė proteste Ž.Krikštaponytė.
Mokslo ir studijų įstatymo pataisa, kurioje numatoma, kad „gerai besimokančiais“ bus laikomi studentai, kurių vidurkis didesnis nei septyni ir neturintys akademinių skolų, bus tvirtinama LR Seime ketvirtadienį. Piketavę studentai tikisi, kad ministrė A.Pitrėnienė atsiims įstatymo pataisą.