Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rugsėjo 1-osios pokštas: vilnietis Simonas Mulevičius atskleidžia, kaip „trolina“ mokytojus

Nenumaldomai artėjant naujiems mokslo metams 15-etis Simonas Mulevičius nusprendė sugriauti mitus ir susuko šmaikštų filmuką „Visa tiesa apie mokyklą“. Simonas pastebėjo, kad dalis mokytojų ir mokinių į mokyklą žvelgia pernelyg rimtai, o juk joje nutinka ir daugybė smagių dalykų: „Gyvenimas yra linksmas: ne juodas ar baltas, bet spalvotas.“
Simonas Mulevičius
Simonas Mulevičius / Asmeninio albumo nuotr.

Filmuko pradžioje būsimasis Vilniaus licėjaus pirmokas supažindina žiūrovus su tikrąja žodžio „moksleivis“ reikšme.

„Moksleivis sudarytas iš dviejų dalių – mokslo ir sleivio. Slave angliškai yra vergas. Todėl išvertus į lietuvių kalbą moksleivis reikštų ne ką nors kitą, o mokslo vergą“, – aiškina Simonas.

Mokyklą jis vaizduoja kaip žinių gamyklą ir iškart mažumėlę ironiškai prideda – bent jau taip turėtų būti.

Moksleivis sudarytas iš dviejų dalių – mokslo ir sleivio. Slave angliškai yra vergas. Todėl išvertus į lietuvių kalbą moksleivis reikštų ne ką nors kitą, o mokslo vergą.

„Paprastam moksleiviui mokslai per sunkūs, todėl dauguma arba bėga iš pamokų, arba per jas miega“, – konstatuoja Simonas.

Jis per dantį traukia ir mokykloje atliekamas apklausas apie mokinių žalingus įpročius: „Apklausos teigia, kad rūko kas antras moksleivis. Tai nėra tiesa, nes tyrimus moksleiviai trolina ir rašo nesąmones.“

15min.lt Simonas paaiškino, kad iš 30 jo bendraklasių Simono Daukanto progimnazijoje, kurią baigė šiemet, rūko vos pora.

„Bet kai auklėtoja išdalija apklausos lapelius, visi apsimeta didžiausiais narkomanais ir alkoholikais. Prirašome nesąmonių, nes tuo metu užveža bandos jausmas ir norisi pakvailioti“, – neslepia S.Mulevičius.

Iš esmės Lietuvos švietimo sistemą jis vertina neblogai, nors kartais mokytojams pritrūksta kompetencijos, teorinės žinios ima viršų prieš praktines, pasitaiko ir betikslio kalimo.

VIDEO: Visa tiesa apie mokyklą

„Man pačiam ir mokslai gerai sekasi, ir draugų turiu. Filmuką sukūriau kaip pokštą, galintį praskaidrinti nuotaiką“, – kalba Simonas.

Paauglys filmą kūrė maždaug mėnesį, tačiau visą tą laiką jautė kūrybinį džiaugsmą.

„Pirmiausia susiradau dvi programas – grafikos ir animacijos kūrimo. Atsikėlęs ryte ant lapo užsirašydavau kelias mintis, po to susidėliodavau scenarijų, nusipiešdavau paveikslėlius, darydavau efektus, įrašinėjau garsą, montavau. Viską dariau dalimis, todėl atsiprašau žiūrovų dėl garso šuolių“, – šypsosi Simonas ir žada filmuko tęsinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?